چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ,16 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۵
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
بهاری داغ تر از تابستان در سیستان و بلوچستان/ دمای دلگان به 50 درجه سلسیوس رسید
 
محسن حیدری گفت: در شبانه روز گذشته بیشینه دمای هوا در دلگان به 49.9 درجه سلسیوس رسید و گرمترین شهر کشور شد.
محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: همانطور که انتظار می رفت در 24 ساعت گذشته نیز روند افزایش دمای هوا در اکثر شهرهای استان ادامه یافت و بیشینه دمای 19 شهر استان بین 40 تا 50 درجه سلسیوس شد.

وی افزود: بیشترین دمای های ثبت شده به ترتیب در شهرهای دلگان با دمای 49.9، ایرانشهر با 47.5، هامون 47.3، زابل و هیرمند 47.1، زهک و قصرقند 46.4 و بزمان 46.2 درجه سلسیوس ثبت شده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: دمای هوا در زاهدان نیز به 40.2 درجه سلسیوس رسید و گرمترین روز این شهر از ابتدای بهار تا کنون را ثبت کرد. حیدری خاطرنشان کرد: بر خلاف سایر نقاط استان وضعیت دمایی در سواحل چابهار جور دیگری رقم خورد به طوریکه این شهر با دمای 33.8 درجه سلسیوس، کمترین دمای بیشینه استان را ثبت کرد.

وی گفت: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی همچنان گرمای هوا در سطح استان ادامه دارد اما به تدریج در مناطق جنوبی تا دوشنبه به صورت موقت قدری از شدت گرما کاسته می شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در روزهای آینده نیز احتمال گرمازدگی، خسارت به محصولات کشاورزی و مرغ داری ها، افزایش مصرف آب و برق در روزهای آینده وجود دارد.

حیدری افزود: توصیه می شود برای عبور از موج گرما نسبت به صرفه جویی و مدیریت تامین آب و برق، تهویه مناسب گلخانه ها و مرغداری ها و برداشت محصولات رسیده باغی و زراعی اقدام شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۴۹۱


ارسال