چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ,16 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۹
در خطبه های نماز جمعه زاهدان مطرح شد؛
نظام جمهوری اسلامی میراث گرانبهای امام راحل/حضور حداکثری و انتخاب صحیح وظیفه همگان در انتخابات است
 
حجت الاسلام حسینی گفت:امام راحل ميراث گرانقدر نظام جمهوری اسلامی را برای ما به یادگار گذاشت که از ارزشمندترین چیزهاست
به گزارش عصرهامون به نقل از زاهدنیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید خلیل حسینی خطیب نماز جمعه زاهدان بیان کرد: مناسبت های متعددی از جمله ارتحال امام و انتصاب رهبر انقلاب و سالروز قیام ۱۵ خرداد و شهادت امام جعفر صادق را پیش رو داریم، ما شیعیان معتقدیم امام برنامه اش از سوی خدای متعال تعیین می شود همان گونه که خود امام از سوی خداوند انتخاب و همه مناسک از سوی خدا تعیین می شود اینکه چه رفتاری داشته باشد خدای متعال تعیین می کند لذا می بینیم که امام حسن(ع) صلح و امام حسین (ع)قیام می کند.

وی افزود: امام وظیفه اش از جانب خدا به او ابلاغ می شود، امام صادق نیز از همین قاعده پیروی می کند علم و شهادت در همه ائمه وجود دارد و هیچ تفاوتی در خصوصیات ندارند امام صادق در شرایطی قرار گرفتند که توانستند نهضت علمی ایجاد کنند، در اواخر دوران امامت امام باقر و در آغاز امامت امام صادق، بنی امیه رو به زوال رفت و قدرت سیاسی و نظامی آنها کاسته و انقلاب های متعدد در جامعه اسلامی ایجاد شد.

وی خاطرنشان کرد: خلا قدرت سیاسی موجود منجر به سقوط بنی امیه و روی کارآمدن بنی عباس شد و امام باقر(ع) و امام صادق نهضت فرهنگی و علمی و کرسی علمی به راه انداختند و چهار هزار شاگرد تربیت کردند و علوم مختلف از فقهی و علمی و معرفتی تا علومی که بشر در زندگی دنیا نیازمند است گسترش یافت تا جایی که به گفته یکی بزرگان اهل سنت در عالم اسلام هر کس چیزی به نام علم دارد از جعفر بن محمدباقر فرا گرفته است همه علمای اسلام هر چه دارند از ایشان است.

حجت الاسلام حسینی تاکید کرد: در ۱۴ خرداد امام بزرگ ما به ملکوت اعلی پیوست و در همین تاریخ مجلس خبرگان با انتخاب آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر معظم انقلاب، دلها را تسکین داد. ۱۵ خرداد یادآور قیام خونین سال ۴۲ و همان طور که امام راحل فرمودند این روز تا همیشه ایام، عزای عمومی است و در تاریخ ۱۷ خرداد تحریم هر گونه ارتباط با رژیم صهیونیستی توسط حضرت امام خمینی اعلام شد.

وی ادامه داد: ارزش هر انسانی به اندازه تاثیرش در محیط پیرامون خود است تاثیر مثبت نشان دهنده عظمت روح فرد و منفی حاکی از تاریکی باطن آدم و ارزش هر انسانی به اندازه ثمره وجودی اوست آدم خنثی هیچ ارزش و جایگاهی ندارد.

وی افزود: وسعت تاثیر افراد نشان دهنده عظمت روح آن فرد است در تاریخ اسلام بین علما عالمان بزرگی با تاثیرات فراموش نشدنی داشتیم انسان هایی همانند شیخ طوسی،علامه حلیشیخ مفید سید رضی اینها مایه مباهات و افتخار ماست، اینها شخصیتهای بزرگی هستند که در برابر شخصیت آنان فرد احساس کوچکی می کند اما تاثیرشان محدود است.

وی عنوان کرد: اما افرادی داریم مانند امام راحل عظیم الشان شخصیتی الهی مجتهد ،فقیه و صاحب فتوا با ابعاد گسترده شخصیتی که تاثیر ایشان محدود به کشور ایران و آسیا و خاورمیانه نیست بلکه عالم گیر بود امروز پاسخ نهضت امام را از آمریکای لاتین و از قلب واشنگتن، نیویورک و اروپا می شنویم.

وی گفت: اینکه در دنیا مطرح می شود اسلام به زودی جمعیتش بر جهان قالب خواهد شد پاسخ به پیام امام راحل است دشمنی آمریکا با فرهنگ و گفتمان امام به خاطر احساس خطر از پیام ایشان است و تاثیرات محدود به زمان و دوران خودش نیست و نامش در همیشه دنیا خواهد درخشید امام این قدرت را از روح بندگی خداوند به دست آورد چراکه همه عزت از خداوند است چون بنده خدا بود هر فردی در میدان بندگی خدا هر چه بیشتر جلو رود خدا او را عزیز می کند.

خطیب نماز جمعه زاهدان تصریح کرد: امام راحل ميراث گرانقدر نظام جمهوری اسلامی را برای ما به یادگار گذاشت که از ارزشمندترین چیزهاست بیش از ۴۲ سال از عمر انقلاب می گذرد انتخابات متعددی برگزار شده و مردم به میدان آمده و عمل کردند، دو وظیفه مهم در انتخابات داریم دشمن به شدت تلاش می کند تا به ما بقبولاند که در حماسه شرکت نکنیم اما حضور به فرموده رهبر انقلاب حق و تکلیف است.

وی ادامه داد: وظیفه اول ما توصیه یکدیگر به خیر و شرکت در این مشارکت حداکثری است انتخاب مناسب نکته مهمی در این انتخابات است با احساسات عمل نکنید رای دادن مسولیت و وظیفه است پیامد کسی که برمی گزینیم بر عهده ماست و باید با تشخیص صحیح رای دهیم.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۴۹۵


ارسال