چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ,16 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۸
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
ادامه گرمای کم سابقه بهار در سیستان و بلوچستان/دمای هوا در دلگان از 50 درجه سلسیوس نیز عبور کرد
 
محسن حیدری، گفت: در شبانه روز گذشته دلگان با بیشینه دمای 50.3 درجه سلسیوس گرمترین شهر کشور شد و بالاترین دمای این شهر در چند سال اخیر را ثبت کرد.
محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: این دومین روز متوالی است که دمای هوای دلگان در غرب سیستان و بلوچستان به 50 درجه سلسیوس می رسد.

وی افزود: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی همچنان گرمای هوا در استان ادامه دارد و در برخی مناطق انتظار می رود بر شدت گرما و افزایش دما افزوده شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: موج گرمای فعلی مستقر در استان ممکن است برخی رکوردهای دمایی بلند مدت شهرهای استان را که عمدتا در تابستان ها به ثبت رسیده است را جابجا کند.

حیدری گفت: توصیه اکید می شود برای عبور از موج گرما نسبت به عدم رفت و آمدهای غیر ضروری در فضای باز، صرفه جویی و مدیریت منابع آب و برق، تهویه مناسب گلخانه ها و مرغداری ها، و برداشت محصولات رسیده باغی و زراعی اقدام شود.

وی اضافه کرد: در شبانه روز گذشته روند افزایش دمای هوا در زاهدان نیز ادامه یافت و برای نخستین بار از ابتدای سال زراعی تا کنون بیشینه دمای هوا به 41 درجه سلسیوس رسید. عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان افزود: در 24 ساعت گذشته بیشینه دمای 18 شهر استان بین 40 تا 50 درجه سلسیوس شد.

حیدری ادامه داد: پس از دلگان، بیشترین دمای های ثبت شده به ترتیب در شهرهای، ایرانشهر با 47.8، هامون 47.7، زابل و هیرمند 47.6، زهک 47 و بزمان 46 درجه سلسیوس ثبت شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۵۰۵


ارسال