چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ,16 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۸
گرمای شدید در گرم ترین شهر کشور بحران آفرید؛
فاجعه گرما در جنوب شرق کشور/ دمای بالای ۵۰ درجه جان ۲ نفر را گرفت
 
دمای بالای هوا و گرمای شدید جان ۲ نفر را در "دلگان" گرفت.
به گزارش عصرهامون، طی روزهای اخیر دمای هوا در بسیاری از نقاط جنوب شرق کشور از جمله شهرستان دلگان با افزایش بالایی همراه بود، به گونه ای که روز گذشته موجب مرگ دو شهروند شد.

طبق اعلام مسئولان امر گرمای بالای  ۵۰ درجه در دلگان طی دو روز گذشته به ثبت رسید، به گونه ای که گرم ترین شهر کشور نیز معرفی شد، این روند همچنان در این شهرستان تداوم دارد. 

پیدا شدن جسد پدر و پسر دلگانی در بیابان

مجتبی شجاعی، فرماندار دلگان در گفت و گو با خبرنگار ما در این باره بیان کرد: جسد پدر ۲۸ ساله و فرزند هفت ساله‌ اش که بر اثر گرما جان خود را از دست داده بودند، در بیابان‌های گرم جازموریان در نزدیکی روستای دمیتان از بخش جلگه چاه هاشم این شهرستان کشف شد.

وی افزود: طبق بررسی نخست و شواهد پیداست که این ۲ نفر بیش از ۴۸ ساعت قبل از پیدا شدن اجسادشان، بر اثر مفقود شدن و متعاقب آن گرما و تشنگی در بیابان جازموریان فوت کرده‌اند.

این مقام مسئول ادامه داد: طی روزهای اخیر متوسط دمای هوای در دلگان نزدیک به ۵۰ درجه و حتی بالاتر از آن رسید و آلودگی زیست محیطی جازموریان و حرکت ریزگردها در هوا نیز شرایط را برای مردم سخت کرده است.

دلگان گرمترین شهر کشور 

محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان نیز در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: برای دومین روز متوالی، دمای هوای دلگان به ۵۰  درجه سلسیوس رسید.

وی ادامه داد: با ثبت
بیشینه دمای ۵۰.۳ درجه سلسیوس، دلگان امروز گرمترین شهر کشور شد و بالاترین دمای این شهر در چند سال اخیر به ثبت رسید. 

این مقام مسئول با اشاره به تداوم گرما، گفت: م
وج گرمای فعلی ممکن است برخی رکوردهای دمایی بلند مدت شهرهای استان را که عمدتا در تابستان ها به ثبت رسیده است، جابه جا کند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۵۱۲


ارسال