شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ ,31 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۶
کاندیداها پیش از اولین مناظره انتخابات ۱۴۰۰ چه گفتند؟
 
نخستین مناظره کاندیداهای سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری ساعت ۱۷ امروز با موضوع اقتصادی برگزار می‌شود و طبق برنامه قبلی، نامزدها از ساعت ۱۵ ورودشان به سازمان آغاز شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ طبق مصوبه کمیسیون تبلیغات نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری، نخستین مناظره سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امروز ساعت ۱۷ با طرح پرسش های اقتصادی از نامزدها برگزار می‌شود که محسن مهرعلیزاده، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، محسن رضایی، سیدابراهیم رئیسی، عبدالناصر همتی، علیرضا زاکانی و سعید جلیلی به مناظره با یکدیگر خواهند پرداخت.
طبق برنامه قبلی، نامزدها از ساعت ۱۵ ورودشان به سازمان آغاز خواهد شد که به صورت زنده و مستقیم پخش می‌شود. پس از آن هرکدام از آنها گفت‌و‌گوی کوتاهی با خبرنگاران حاضر خواهند داشت.
 
نامزد‌های ریاست جمهوری قرعه‌کشی برای تعیین صندلی و روال پرسش‌های مناظره وارد رسانه ملی و استودیو محل مناظره‌ها می‌شوند.مدت مناظره ۳ ساعت است و از ساعت ۱۷ تا ساعت ۲۰ برگزار خواهد شد.
 
دیگر مناظره‌های سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نیز سه‌شنبه ۱۸ و شنبه ۲۲ خرداد برگزار می‌شود.
 
گزارش راه دانا از ورود نامزدها برای نخستین مناظره انتخاباتی سیزدهمین دوره ریاست جمهور را مشاهد می‌کنید:
 
 
قاضی زاده هاشمی: برای یک تحول عظیم در نظام مدیریت کشور آمده ام
 
سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی، نخستین نامزدی بود که برای شرکت در مناظره تلویزیونی وارد سازمان صدا و سیما شد.
 
قاضی زاده هاشمی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پیش از ورود به استودیوی سیما برای آغاز اولین مناظره نامزد‌های انتخابات در جمع خبرنگاران گفت: برای ایجاد یک تحول عظیم در نظام مدیریت کشور پا به میدان گذاشته ام و صدای جوانان، زنان و دختران هستم.
 
وی افزود: من مشکل را در جابجا شدن اشخاص یا انتخاب افراد نمی‌دانم و مسئله این نیست که فلان حزب بیاید و فلان حزب برود بلکه مشکلات ما پایدارتر از اینهاست و ما دچار ساختار معیوب اداری در کشور هستیم و نوع حکمرانی ما مشکل دارد.
 
قاضی زاده هاشمی گفت: من صدای سربازان و آسیب دیدگان از بورس و عزیزانی هستم که به خاطر عملکرد بد مدیریت کرونا اعضای خانواده خود را از دست داده اند.
 
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: من رقیب خود را شخص نمی‌دانم و آمده ام زیر میز بزنم، اما نه میز برخورد با اشخاص بلکه میز مدیریت کشور.
 
 
 
همتی: آمده‌ام برای مقابله با جریانی که تلاش می‌کند کشور را با سیاسی کاری اداره کنند
 
عبدالناصر همتی دومین نامزدی بود که برای شرکت در نخستین مناظره انتخاباتی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وارد سازمان صدا و سیما شد.
 
وی در بدو ورود به ساختمان برگزاری مناظرات در جمع خبرنگاران گفت: من الان یک شهروند عادی هستم، تا چند روز پیش رئیس بانک مرکزی بودم. یک استاد دانشگاه هستم که آمدم در مقابل یک جریانی که تلاش می‌کنند کشور را با سیاسی کاری اداره کنند.
 
همتی اضافه کرد:‌ می‌خوام به آن‌ها بگویم بحران و مشکلات اقتصادی راه‌حل دارد.
 
وی ادامه داد: من آمده‌ام بگویم که به حصر ایران باید پایان دهیم آمدم بگویم که اقتصاد ایران را باید از حصر سیاست خارج کنیم. آمده‌ام بگویم که جوانها را باید از حصر مقررات خارج کنیم، آمده‌ام بگویم که نفتمان را باید از حصر آمریکا خارج کنیم و از همه مهمتر آمده‌ام بگویم که مردم را از حصر یک جریانی که پنج نامزدشان در این انتخابات حضور دارند خارج کنیم. 
 
رئیس سابق بانک مرکزی دولت دوازدهم گفت: رقیب من همین ۵ نامزد هستند من رقیب ندارم ولی قهر مردم با صندوق مهمترین رقیب من است مردم عزیز اگر قهرشان را کنار بگذارند من رقیبی ندارم . ان‌شاء الله مردم پیروز این صحنه خواهند بود.
 
 
رضایی: رقیب من مسببان وضعیت موجود کشور هستند/ باید از میراث انقلاب دفاع کنیم 
 
محسن رضایی میرقائد نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نیز سومین کاندیدایی بود که به برای حضور در نخستین مناظره انتخاباتی وارد رسانه ملی شد.
 
رضایی پیش از ورود به استودیوی سیما برای آغاز اولین مناظره انتخاباتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سالگرد ۱۵ خرداد را گرامی می‌دارم؛ سالگردی که نقطه جدیدی در حیات سیاسی ملت ایران رقم خورد. 
 
وی افزود: من برای دفاع از ملت ایران و دفاع از میراث انقلاب به مناظرات ریاست جمهوری آمدم تا بتوانم برنامه‌های خود را اعلام کرده و حرف‌ها و نظراتم را مطرح کنم؛ به عنوان نماینده ملت و سرباز وطن، از این میراث بزرگ پاسداری خواهم کرد.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه آمادگی کاملی دارم که با افرادی که وضعیت موجود در کشور را بوجود آورده رقابت کنم تصریح کرد: هرکدام از آقایانی که مقصر وضعیت موجود بوده و مسبب وضعیت موجود هستند رقیب من محسوب می‌شوند که یا خودشان مستقیماً در این انتخابات شرکت کرده باشند و چه نمادی از دولت‌ها و مجالس گذشته باشند که وضعیت کشور را به این روز رسانده‌اند.
 
رضائی تصریح کرد: من جز برای دفاع از ملت ایران و جز با زبان حقیقت گفتن مسیر دیگری را در پیش نخواهم گرفت، ولی در این رابطه بسیار قوی عمل خواهم کرد و هیچ‌ نوع مسامحه‌ای را به خودم راه نخواهم داد و امیدوارم که بتوانم وظیفه و مسئولیت سنگینی که شهدا بر دوش من گذاشته‌اند در این مناظرات ادا کنم. 
 
 
 
جلیلی: رقییب من کسی است که بخواهد کشور را متوقف و معطل کند
 
سعید جلیلی چهارمین نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بود که به منظور شرکت در نخستین مناظره انتخاباتی وارد سازمان صدا و سیما شد.
 
سعید جلیلی، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری، در بدو ورود به صداوسیما برای حضور در مناظره اقتصادی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری، در جمع خبرنگاران گفت: متأسفانه کشور در هشت سال اخیر روند کندی داشت و آنطور که باید اداره نشد و متوقف شد.
 
وی ادامه داد: در این هشت سال ما کارهای جدی انجام دادیم و سایه به سایه، دولت و تحولات را دنبال کردیم و برنامه ای را نوشته‌ایم.
 
جلیلی با بیان اینکه کشور امروز این ظرفیت را دارد که جهش پیدا کند و صرفاً اداره نشود، گفت: امروز رقییب ما کسی است که بخواهد کشور را متوقف و معطل کند و هر روز بهانه‌ای داشته باشد.
 
نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح کرد: کشور در هشت سال آینده نه‌تنها اداره بلکه باید یک جهش در شأن ملت ایران داشته باشد.
 
جلیلی درباره روش خود در مناظرات گفت: روش ما این است که با اقناع و اخلاق اسلامی، برنامه‌های خود را به مردم عزیز اعلام کنیم. حضور پرشور و گسترده مردم در انتخابات و تعقیب مناظرات و در نهایت انتخاب آگاهانه، می‌تواند کشور را به یک جهش قابل اعتنا برساند.
 
 
رئیسی: رقبای من ناکارآمدی،‌ فساد و وضعیت موجود است
 
سید ابراهیم رئیسی پنجمین نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نیز دقایقی قبل برای شرکت در نخستین مناظره انتخاباتی با موضوعات اقتصادی وارد سازمان صدا و سیما شد.
 
آیت الله رئیسی کاندیدیای انتخابات ریاست جمهوری در بدو ورود خود به محل مناظرات انتخابات در صداو سیما گفت: پرچمی که امام برافراشت و شهدای ۱۵خرداد دنبال آن بودند اجرای  و عدالت و مبارزه با فساد و تبعیض بود.
 
وی افزود: امروز بعد از ۴۰سال از انقلاب اجرای عدالت موضع مهم است و ایجاد تحول در مدیریت اجرایی کشور ضروری است و مردم تغییر می خواهد و وضع موجود موجب نگرانی جوانان است و لازمه تغییر وضع موجود حضور با معنی مردم در صحنه و تصمیم و اراده ملت است.
 
نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: رقیبانی که مشاهده می‌شوند محترم هستند ولی رقیب خودم را ناکارآمدی،‌ فساد و وضعیت امروز که مردم آن را که نمی‌پسندند و از آن گله مندند و در جامعه ناامیدی را رواج می‌دهد می‌دانم.
 
وی با تاکید بر اینکه مردم امروز کارنامه و برنامه را با هم خواهند دید، گفت: مردم باید با عملکرد افراد قضاوت کنند که آیا توان اجرای برنامه وجود دارد یا نه؟ باید داوری را به عهده مردم گذاشت.
 
آیت الله رئیسی گفت: مردم عزیز ما با آن چه مطرح می‌شود و با راهکار‌های حل مساله قضاوت کنند و ببینند که آیا فرد را در این جایگاه می‌بینند که بتواند شعارهایش را عملی کند یا خیر؛ مردم باید قضاوت کنند کسی که وارد می‌شود صادق القول باشد. به نظرم باید داوری‌اش را بر عهده مردم گذاشت.
 
 
مهرعلیزاده: رقیب اصلی من رئیسی است
 
محسن مهرعلیزاده نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به منظور شرکت در نخستین مناظره انتخاباتی لحظاتی پیش وارد سازمان صدا و سیما شد.
 
مهرعلیزاده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سعی می کنم صادقانه با مردم حرف بزنم و آنچه را که در دل مردم است با آنها در میان بگذارمو راهکارها را بگویم.
 
وی افزود: سعی می‌کنم در این مناظرات به آنهایی که در صحنه حاضر شدند و با این موارد آشنایی ندارند آشنا کنم که این عرصه مشکل است و باید سابقه، تحصیلات و تجربیاتشان به این کار بخورد.
 
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان  کرد: فکر کنم تنها آقای رئیسی بر اساس نظرسنجی‌ها رقیب من باشد.
 
 
 
زاکانی: آمده‌ام با ناکارآمدی، فساد و باندبازی رقابت کنم
 
علیرضا زاکانی آخرین نامزدی بود که برای حضور در نخستین مناظره انتخاباتی سیزدهمین دوره ریاست جمهوری وارد سازمان صدا و سیما شد.
 
زاکانی پس از ورود به سازمان صدا و سیما در جمع خبرنگاران اظهار کرد: روز ۱۵ خرداد را بزرگ می‌شمارم و هزاران درود بر امام و شهدا می‌فرستم. بنده با استدلال، منطق و عدد و رقم به عزیزان و رقبای خودم مواردم را مطرح کنم تا هم قابل قضاوت باشد و با واقعیت جامعه منطبق باشد و شعاری نباشد همچنین راهکار عبور از مشکلات را ذکر می‌کنم.
 
زاکانی گفت: اعلام می‌کنم توانمندی داخل کشور بالاست و الان که به این وضع اسفناک رسیدیم همان دلیلی است که آمده‌ام با ناکارآمدی، فساد و باندبازی رقابت کنم؛ من آمده‌ام حق مردم را بگیریم. کسانی هستند که از سر سیری شب خوابشان نمی‌برد در حالی که برخی از گرسنگی سنگ به شکم هایشان می‌بندند.
 
وی افزود: رقیب خود را فساد، ناکارآمدی، قبیله سالاری و غیرشایسته سالاری می‌دانم؛ امیدارم حق مردم را بگیریم.
 
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۵۲۰


ارسال