دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ,2 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۶
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان:
آتش گرمای دلگان قدری فروکش کرد/ هامون با دمای 49 درجه گرمترین شهر سیستان و بلوچستان
 
محسن حیدری گفت: پس از چند روز دمای 50 درجه در دلگان امروز قدری از شدت گرمای این شهر کاسته شد و بیشینه دمای این شهر به 46.6 درجه سلسیوس رسید.
محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: امروز قدری از شدت گرما هوا در دلگان کاسته شد اما بر شدت گرمای هوا در نواحی شمالی استان افزوده شد طوریکه  هامون با دمای 49 درجه سلسیوس گرمترین شهر استان شد.

وی افزود: پس از هامون بیشترین دماهای امروز به ترتیب در شهرهای هیرمند با دمای 48.7، زابل با 48.4، زهک با 47.5، دلگان و ایرانشهر با 46.6 و میرجاوه با 46 درجه سلسیوس ثبت شده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: امروز شهرهای با دمای کمتر از 40 درجه استان نسبت به چند روز گذشته افزایش یافت و شهرهای چابهار با دمای 33.4، زرآباد و فنوج با 37.8 و نیکشهر با 39.2 درجه سلسیوس، کمترین بیشینه دماهای امروز استان را ثبت کردند.

حیدری ادامه داد: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی همچنان گرمای هوا در سطح استان ادامه دارد اما روند کاهش موقتی دما که چند روزی است در مناطق جنوبی استان روی داده است تا دوشنبه ادامه دارد و پس از آن مجدد شاهد افزایش دما در این مناطق نیز خواهیم بود.

وی با بیان اینکه از روز سه شنبه وزش باد نواحی شمالی استان را فرا می گیرد، گفت: وزش این باد موجب خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در پنج شهرستان شمالی استان می شود.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۵۲۸


ارسال