دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ,2 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۱
صدای لالایی ایران خاموش شد
 
بانو رحموک نصرتی، هنرمند پیشکسوت موسیقی نواحی درگذشت.
به گزارش عصرهامون؛ رحموک نصرتی دوم اردیبهشت سال ۱۳۱۰ متولد شد. او اهل شهرستان فنوج و یکی از خوانندگان استان سیستان و بلوچستان  و از نسل میراثبانان موسیقی نواحی جنوب بود. 

این بانوی هنرمند در سال ١٣٨۴ در دومین جشنواره بومی زنان مناطق و نواحی ایران حضور داشت و به همراه عصمت هودیانی به روی صحنه رفت و هنر خود را به نمایش گذاشت. تخصص اصلی او خواندن لالایی‌ها و «زهیروک‌خوانی» بود. 

استاد رحموک نصرتی مدرک درجه یک هنری داشت و از اعضای موسسه هنرمندان پیشکسوت بود که متاسفانه صبح امروز یک شنبه، بر اثر کهولت سن درگذشت.

حسین مسگرانی، مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي سيستان وبلوچستان در پیامی درگذشت زنده ياد رحموک نصرتي، هنرمند پيشكسوت موسيقي نواحي استان را تسلیت گفت.

وی در این پیام نوشت: موسیقی نواحی سيستان وبلوچستان یکی از چهره های پيشكسوت موسيقي محلي و آئيني خود را از دست داد. رحموک نصرتي یکی از هنرمندان پیشکسوت، موسيقي نواحي بود که دار فانی را وداع گفت.

مسگرانی ادامه داد: اینجانب در کنار هنرمندان و اهالی موسیقی یاد او را گرامی داشته و ضمن عرض تسلیت به جامعه هنرمندان موسيقي استان، از خداوند متعال برای ايشان غفران و براي بازماندگان  آن مرحوم سلامت و شکیبایی مسالت دارم.
انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۵۲۹


ارسال