چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ ,29 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۲
تنش آبی در شمال سیستان و بلوچستان؛
قطعی و افت فشار آب در روستاهای شمال استان صدای مردم را درآورد
 
در روزهای اخیر با توجه به گرمای بی سابقه در سیستان و بلوچستان آب شرب برخی از شهروندان در شهرهای شمال استان دچار قطعی و یا افت فشار شده است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از اوشیدا؛ قطعی و فشار کم آب در شمال سیستان و بلوچستان یکی از معضلات همیشگی در فصل گرما است که در سال های اخیر نارضایتی بسیاری از شهروندان را در پی داشته است.

در روزهای اخیر نیز با توجه به گرمای بی سابقه در سیستان و بلوچستان آب شرب برخی از شهروندان در شهرهای شمال استان دچار قطعی و یا افت فشار شده است.


قطعی آب استفاده از کولر های آبی را غیر ممکن کرده است


حمید سراوانی یکی ساکنین روستاهای نیمروز در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: هر ساله با توجه به گرمای هوا در تابستان و فصل بهار روستاهای این شهرستان با قطعی و افت فشار مواجه هستند.

وی افزود: این مشکلات باعث شده است تا علاوه بر عدم استفاده از آب شرب نتوانیم کولرهای آبی را نیز روشن کنیم.

سراوانی بیان کرد: از آنجایی که اکثر روستائیان در سیستان و بلوچستان از کولرهای آبی استفاده می کنند در مواقع قطع آب و یا افت فشار نمی توانیم از آن استفاده کنیم و این مشکل باعث شده است تا در گرمای ۵۰ درجه این روزها شرایط سختی را تجربه کنیم.

وی تصریح کرد: افت فشار آب تنها مربوط به امسال نیست و سال هاست که مردم با این مشکل مواجه هستند، مسئولان امر نیز بارها وعده هایی در این خصوص داده اند اما هنوز عملی نشده است.

سراوانی بیان کرد: این در حالی است که با توجه به قطعی بی شمار آب در این روزها مبالغ درج شده در قبوض آب با مصرف آن همخوانی ندارد و روستائیان در حالی که مصرف آب کمی داشته اند هزینه بیشتری پرداخت کنند.


رفع مشکل آب تا 2 هفته آینده

محمد سرگزی نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در همین خصوص به خبرنگار ما گفت: یکی از مهمترین معضلاتی که در روستاهای منطقه سیستان شاهد آن هستیم مشکلات آبی است.

وی افزود: این معضل با اتصال خط لوله جدید به شهرستان هیرمند در سال گذشته رفع شد اما مشکل مشابهی در شهرستان نیمروز وجود دارد که با تامین اعتبار در صدد مرتفع کردن آن هستیم.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در همین رابطه خط لوله ۴۰۰ به همراه دو پمپ آب طی هفته های آینده در شهرستان نیمروز نصب و راه اندازی خواهد شد تا در سال جاری مشکل آب شرب مردم موقتاً حل شود.

سرگزی خاطرنشان کرد: همچنین برای حل دائمی مشکل آب شرب روستاهای نیمروز باید سایت پمپاژ گل آباد تا پایان سال ۱۴۰۰ تکمیل و وارد مدار بهره برداری شود.

وی گفت: با توجه به اینکه بسیاری از مردم از قیمت درج شده در قبوض آب شرب در نیمروز گلایه مند بوده اند مقرر شده است تا مامورین اداره آب و فاضلاب بررسی بیشتری در این خصوص به انجام برسانند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۵۳۱


ارسال