دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ,2 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۵
در راستای ایمنی مسافران انجام شد؛
رسیدگی به تخلفات رانندگان و شرکت حمل و نقل عمومی جاده ای سیستان و بلوچستان/ کسر تجهیزات ایمنی عمده تخلفات
 
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت:به تخلفات 46راننده، مالک و شرکت حمل و نقل عمومی جاده ای در استان رسیدگی شد.
به گزارش عصرهامون، تیمور باقری افزود: بر اساس بخشنامه جدید سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور از این پس علاوه بر شرکت ها و رانندگان متخلف در بخش حمل و نقل جاده ای در کمیسیون های ماده 11 و 12 به تخلفات مالکان ناوگان نیز در قالب کمیسیون ماده 14 رسیدگی می شود.

وی بیاین کرد:تخلفات 29 راننده و 12 شرکت و 5 مالک ناوگان حمل و نقل بخش حمل و نقل عمومی جاده ای این استان در 2 ماهه سال جاری در جلسات کمیسیون ماده 11، 12 و 14 استانی رسیدگی و احکام مربوطه صادر شد.

این مقام مسئول عمده تخلفات رانندگان سیستان و بلوچستان را در این مدت کسر تجهیزات ایمنی و عدم رعایت بخشنامه های صادره از سوی سازمان عنوان و اذعان کرد: با توجه به اختیارات تفویض شده به کمیسیون استانی، برای رانندگانی که تخلف آنها احراز شد آراء متفاوتی از تذکر کتبی با درج در سوابق کارت هوشمند تا لغو کارت هوشمند به مدت یک ماه، در نظر گرفته شده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با اشاره به عمده‌ترین تخلفات کمیسیون ماده ۱۲ نیز گفت: صدور اسناد حمل برای ناوگان فاقد تجهیزات ایمنی کامل و یا دارای اضافه بار و همچنین عدم رعایت بخشنامه ها و دستورالعمل های مربوطه از عمده‌ترین تخلفات شرکت ها و موسسات حمل و نقل کالا و مسافر جاده‌ای استان بوده است که برای آنها احکامی نظیر تذکر و جریمه صادر شده است.

باقری با بیان اینکه بیشترین تخلفات مالکان ناوگان حمل و نقل عمومی سیستان و بلوچستان در این مدت کمبود تجهیزات ایمنی مورد نیاز بوده است، ادامه داد: بر اساس ماده 14 این دستورالعمل، در صورت ارتکاب هر یک از تخلفات مندرج بخشنامه مذکور با دعوت از مالک ناوگان در کمیسیونی متشکل از مسئولان و کارشناسان این اداره کل به تخلف رسیدگی و با توجه به نوع، دفعات و تکرار تخلفات نسبت به تذکر یا غیر فعال نمودن کارت هوشمند ناوگان مربوطه تا مدت حداکثر یکسال رای صادر می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۵۳۶


ارسال