مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

افزایش ۵ درصدی مراجعات مصدومان ناشی از نزاع در سیستان و بلوچستان

17 خرداد 1400 ساعت 10:42

رضا عبدی گفت: ۹ هزار و ۳۶۴ نفر در سال ۹۹ به دلیل صدمات ناشی از نزاع به ادارات پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان مراجعه کردند.


رضا عبدی، مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: ۹ هزار و ۳۶۴ نفر سال ۹۹ به دلیل صدمات ناشی از نزاع به ادارات پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان مراجعه کردند.

وی ادامه داد: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ که تعداد مراجعین نزاع هشت هزار و ۹۲۷ نفر بود، حدود پنج درصد افزایش داشته است.

این مقام مسئول اظهار کرد: از کل مراجعان نزاع در طی این مدت ۲ هزار و ۱۷۵ نفر زن و هفت هزار و ۱۸۹ نفر مرد بودند که نسبت به مدت مشابه (۹۸) حدود پنج درصد افزایش نشان می دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان عنوان کرد: بر اساس این گزارش در اسفند ماه سال گذشته نیز آمار مراجعان نزاع با ۶ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ به ۶۸۸ نفر رسیده است که از این تعداد ۵۱۲ نفر مرد و ۱۷۶ نفر زن بوده اند.

عبدی خاطرنشان کرد: مراجعان نزاع به پزشکی قانونی بدانند ظاهر خون آلود تأثیری در صدور نظریه کارشناسی توسط پزشکی قانونی ندارد، آنچه مبنای صدور نظریه کارشناسی در خصوص جراحات است، نوع جراحت و عمق آن است.

وی اظهار کرد: برای صدور نظریه کارشناسی در خصوص صدمات ناشی از نزاع توسط سازمان پزشکی قانونی ارائه معرفی نامه از مراجع قضایی و یا کلانتری الزامی است.

انتهای پیام/


کد مطلب: 138546

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/138546/افزایش-۵-درصدی-مراجعات-مصدومان-ناشی-نزاع-سیستان-بلوچستان

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/