چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ,20 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان:
موتور وزش بادهای ۱۲۰ روزه در سیستان و بلوچستان روشن شد/ بادی با سرعت ۹۰ کیلومتر بر ساعت زابل را درنوردید
 
محسن بستانی گفت: امروز بیشینه سرعت باد در زابل به ۹۰ کیلومتر بر ساعت رسید و گردوغبار حاصل شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را به ۲ هزار و پانصد متر کاهش داد.
محسن بستانی، رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان به خبرنگار عصرهامون گفت: امروز بیشینه سرعت باد در زابل به ۹۰ کیلومتر بر ساعت رسید و گردوغبار حاصل شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را به ۲ هزارو پانصد متر کاهش داد.

وی اظهار کرد: همانطور که انتظار می رفت بر شدت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان افزوده شد و باد و گردوخاک پنج شهرستان شمال استان را فرا گرفت.

این مقام مسئول افزود: در زهک نیز تا پیش از ظهر امروز بیشینه سرعت باد به محدوده ۷۰ کیلومتر بر ساعت رسید و گردوغبار ناشی از آن شعاع دید افقی در محدوده اداره هواشناسی این شهر را به ۲ هزار متر کاهش داد.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: همزمان با وزش باد شدید در شمال استان، گرمای هوا نیز همچنان در این منطقه پایدار است به طوریکه هم اکنون دمای هوا در زابل ۴۰ درجه سلسیوس است و انتظار می رود در ادامه روز هوا گرمتر نیز شود.

بستانی اضافه کرد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی وزش باد شدید و گرد و خاک همچنان در شمال استان و با شدت کمتر در نوار مرز شرقی استان ادامه دارد.

وی گفت: پیش بینی می شود گرمای هوا نیز همچنان تا آخر هفته در سطح استان ماندگار باشد.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: رشد ابر و رگبار پراکنده،رعد و برق، وزش تندباد لحظه ای با احتمال بارش تگرگ در ارتفاعات جنوبی استان تا پایان هفته ادامه دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۵۵۴


ارسال