سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ ,28 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۹
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
گرمای کم سابقه در جنوب شرق کشور همچنان پایدار/شروع فعالیت سامانه بارشی و جاری شدن رودخانه های فصلی
 
محسن حیدری گفت: سامانه بارشی با وجود گرمای کم سابقه در سیستان و بلوچستان فعال می شود.
محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد این اداره کل در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: از دوشنبه شب سامانه بارشی همرفتی در جنوب شرق در سیستان و بلوچستان فعال شده که بارش های آن ممکن است در برخی مناطق منجر به آبگرفتگی معابر و جریان یافتن رودخانه های محلی می شود.

وی ادامه داد: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی این سامانه بارشی شهرستان های فنوج، قصرقند، نیک شهر، راسك، سرباز، ايرانشهر، بمپور، دلگان، ارتفاعات جنوبی سراوان، سیب و سوران، مهرستان و ارتفاعات شمالی دشتیاری، چابهار و کنارک و ارتفاعات غربی خاش و تفتان را فرا می گیرد.

این مقام مسئول ادامه داد: اثر مخاطره آمیز فعالیت این سامانه جاری شدن روان آب،  پرآب شدن موقتی مسیل ها و رودخانه های فصلی، برخورد صاعقه، وزش باد شدید و گردوخاک است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان این که انتظار می رود فعالیت این سامانه حداقل تا جمعه پیش رو ادامه داشته باشد، اظهار کرد: توصیه می شود مردم از اسکان و تردد در حاشیه و بستر مسیل ها و رودخانه های فصلی حتی رودخانه های خشک و از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

وی اضافه کرد: دامداران و کشاورزان از چرای دام در روزهای پیش رو به ویژه در بعدازظهر ها به سبب احتمال برخورد صاعقه در مناطق تحت تأثیر فعالیت سامانه پرهیز کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۶۱۴


ارسال