چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ ,29 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۶
آیا برق در ۲ مناظره باقیمانده قطع می شود؟
سایه خاموشی در زمان برگزاری مناظره های کاندیداهای ریاست جمهوری
 
با وجود حساسیت مناظره های انتخاباتی در تعیین سرنوشت کشور و تمایل شدید مردم به دنبال کردن آن ها، در زمان برگزاری نخستین مناظره برق برخی از مناطق زاهدان از جمله زیباشهر و امام خمینی شرقی قطع شد و امید است در زمان برگزاری ۲ مناظره باقیمانده این اتفاق رخ ندهد.
به گزارش عصرهامون؛ بازار تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری با آغاز مناظره های کاندیداها در رسانه ملی از روز شنبه ۱۵ خرداد ماه داغ تر شد.

بسیاری از مردم در ساعات پخش مناظره در خانه پای گیرنده های تلویزیونی بودند و همین موضوع سبب خلوت شدن خیابان ها و کاهش ترددها شده بود.

مناظره های انتخاباتی شاید مهم ترین قسمت تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری باشد، زیرا می تواند بخش زیادی از آمار آرای سرگردان را سمت و سو دهد و یا موجب تغییر آرای بسیاری از مردم به سمت کاندیدای خاصی شود.

با وجود آنکه از نخستین مناظره در روز شنبه سه روز می گذرد و مردم مشتاقانه منتظر آغاز مناظره دوم در امروز هستند اما هنوز بسیاری از آن ها از ابعاد مناظره نخست سخن می گویند و رفتار و برنامه های کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری را تحلیل می کنند.

این اتفاق را در رسانه ها و فضای مجازی هم می بینیم و نشان می دهد که بازار انتخابات در فضای مجازی بسیار داغ است، اهمیت مناظره های انتخاباتی به حدی است که می تواند سبب تغییر رای افراد و یا تمایل به شرکت و حضور حداکثری مردم در انتخابات شود.

قطع برق برخی مناطق زاهدان در زمان پخش نخستین مناظره

در این میان به رغم اعلام شرکت توانیر از آماده باش کامل و خدمت‌رسانی بی ‌وقفه صنعت برق در ایام انتخابات ریاست جمهوری به خصوص در ساعات برگزاری مناظره کاندیداهای کشور، پیش از آغاز مناظره اول برق در برخی از مناطق زاهدان قطع شد.

بر اساس این اعلامیه، در زمان برگزاری مناظره‌های انتخابات به دلیل حساسیت،‌ بیش از ۳۰۰ اکیپ عملیاتی، امدادی و برق ‌رسانی در نقاط مختلف شهری و روستایی سراسر کشور مستقر هستند تا در صورت بروز حادثه، در کمترین زمان ممکن نسبت به رفع نقص شبکه و پایداری برق مشترکان اقدام کنند.

اما با وجود اقدامات انجام شده از سوی صنعت برق برای تامین برق پایدار در زمان برگزاری مناظره های انتخاباتی باز هم برق در برخی از مناطق زاهدان قطع شد، به گفته یکی از ساکنان منطقه زیباشهر از ساعت ۱۶:۴۵ روز شنبه و درست یک ربع مانده به آغاز مناظره برق بسیای از قسمت های زیباشهر قطع شد.

به گفته این شهروند زاهدانی، از ابتدا تا انتهای مناظره که حدودا تا ساعت ۲۱ به طول انجامید بدون برق بودند، این در حالی است که علاوه بر از دست دادن نخستین مناظره انتخابات، چهار ساعت بدون برق گرمای طاقت فرسای زاهدان را تحمل می کردند.

این شهروند زاهدانی با اظهار تاسف از قطعی برق در زمان برگزای مناظره اول، اعلام کرد: متاسفانه در برنامه اعلام شده از سوی شرکت توزیع برق برای خاموشی های احتمالی روز سه شنبه، در دومین مناظره هم از ساعت ۱۹:۴۵ تا ۲۱:۴۵ احتمال خاموشی بخش هایی از زیباشهر وجود دارد.

همچنین یکی دیگر از شهروندان زاهدانی هم اظهار کرد: در زمان پخش نخستین مناظره خیابان امام خمینی شرقی زاهدان بدون برق بود و نتوانستند به طور کامل مناظره را نگاه کنند.

به گفته این شهروند زاهدانی، بخش هایی از مناظره را به صورت اینترنتی دنبال کردم که با اتمام شارژ باتری گوشی و اینترنت این کار ناتمام ماند.

روابط عمومی توانیر قطعی برق را تکذیب کرد

با وجود اینکه برق برخی از مناطق زاهدان در زمان برگزاری مناظره نخست انتخاباتی قطع بود، اما روابط عمومی توانیر با اشاره به برخی شایعات مطرح شده مبنی بر قطع برق در زمان مناظره‌ها ضمن تکذیب این شایعه افزود: این مطلب کاملا خلاف واقع و به دور از اخلاق‌مداری است، اساسا صنعت برق یک صنعت زیربنایی و خدمت‌رسان است و به دور از سیاست زدگی با تمام توان فارغ از جریانات سیاسی برق مشترکان کشور را تأمین می‌کند.

شایان ذکر است؛ خبرنگار این پایگاه خبری برای پیگیری موضوع قطعی برق در ساعات برگزاری نخستین مناظره و احتمال خاموشی در زمان برگزاری دو مناظره انتخاباتی با قیمانده با مدیر و کارشناس روابط عمومی شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان تماس گرفت که هیچ پاسخی از آن ها دریافت نکرد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۶۱۵


ارسال