جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ,30 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۵
معاون امور بازرسی سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان مطرح کرد:
رفع عطش بازار با افزایش حجم ورودی مرغ از سایر استان ها/دلالان و سودجویان عامل سیر صعودی قیمتها
 
محمد قاسمی گفت: ورود مرغ منجمد، کشتار روز و زنده به استان انجام می شود اما هنوز کمبود در بازار قابل مشاهده است اما طی چند روز آینده با افزایش حجم ورودی، مشکل رفع می شود.
به گزارش عصرهامون، محمد قاسمی معاون امور بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با زاهد نیوز، بیان کرد: تامین مرغ در استان بر عهده جهاد کشاورزی گذاشته شده ، اما هنوز کمبود آن مشهود است برای رفع این مشکل ورودی از سایر استان ها و شهرستان بیرجند داریم و طی چند روزاخیر بین 70 تا 80 تن مرغ وارد استان شده که حدود 30 تن در زاهدان توزیع خواهد شد تا عطش بازار را کمتر کند.

وی افزود: ورود مرغ منجمد، کشتار روز و زنده به استان انجام می شود اما هنوز کمبود در بازار قابل مشاهده است اما طی چند روز آینده با افزایش حجم ورودی، مشکل رفع می شود.

وی خاطرنشان کرد: قیمت مرغ کشتار روزی که در کشتارگاه های استان تامین می شود 24هزار و 900 تومان است اما قیمت مرغ ورودی از بیرجند با توجه به قیمت فروشنده و هزینه حمل و نقل، کیلویی 28 هزار تومان عرضه می شود.

قاسمی تاکید کرد: مرغ زنده با توجه به ممنوعیت ورود از سایر استانها، توسط دلالان از مبادی غیر قانونی وارد می شود، مرغداران سایر استان ها از این کمبود در سیستان و بلوچستان سو استفاده کرده و با قیمت بالاتری این محصول را عرضه و در نهایت با قیمت 38 هزار تومان در زاهدان به فروش می رسد.

معاون امور بازرسی صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان ادامه داد: عرضه مرغ نباید به صورت زنده انجام شود و مرغدار باید مستقیم تحویل کشتارگاه داده و  به صورت کشتار روز در بازار عرضه شود اما فرهنگ استان ما مصرف به صورت زنده است و این موضوع سبب شده مصرف آن در شهرستان ها افزایش یابد و مرغداری های سایر استان ها از این موضوع سو استفاده کرده و مرغ را به واسطه ها با قیمت بالا می فروشند.

وی اذعان کرد: دادستانی دستور توقیف توزیع مرغ زنده را داده و مرغ های توقیفی به کشتارگاه رفته و پس از آن با قیمت مصرف کننده 24 هزار و 900 وارد بازار می شود، قیمت مرغ منجمد که از طریق پشتیبانی عرضه می شود 19 هزار و 800 است مرغ کشتار روزی که منجمد و سپس عرضه می کنند تنظیم بازار نیست و با قیمت ازاد توزیع می شود.

قاسمی گفت:  عوامل واردکننده مرغ روزانه اطلاع رسانی شده و بازرسان بر قیمت ها نظارت می کنند اگر مردم با قیمت هایی که جز قیمت های اعلامی روبرو شدند به اداره صمت اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۶۳۲


ارسال