چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ,16 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۵
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنارک خبر داد:
کشف و توقیف بیش از ۲۸ تن قند و شکر غیر مجاز در شهرستان کنارک/ سه واحد صنفی متخلف پلمپ شد
 
بهروز دهقان از کشف و توقیف بیش از ۲۸ تن قند و شکر غیر مجاز در شهرستان کنارک خبر داد.
به گزارش عصرهامون، بهروز دهقان؛ سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنارک در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: واحد نظارت بر مواد غذایی این شبکه طی بازدید مشترک به همراه پلیس آگاهی و نماینده کالای قاچاق شهرستان در بازرسی انجام شده از کارخانه تولید قند دراین شهرستان، بیش از ۲۸ تن قند و شکر غیر مجاز را جمع آوری و توقیف کرده است.
 
وی افزود: کلیه اجناس توقیف شده تحویل نماینده اداره اموال تملیکی استان جهت تعیین تکلیف داده شد.
 
سرپرست شبکه بهداشت و درمان کنارک با اشاره به اجرای طرح تشدید بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی تصریح کرد: در راستای اجرای طرح تشدید بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، انبارها و سرد خانه های مواد غذایی، حدود ۳۰۰ کیلوگرم خیارشور فاقد مصرف انسانی، حیوانی و صنعتی جمع آوری شد.
 
وی گفت: در ایام مبارزه با بیماری کووید ۱۹ بازدید از مراکز تهیه و توزیع توسط بازرسین بهداشت محیط این شهرستان با جدیت بیشتر جهت رعایت پروتکل های بهداشتی و کنترل مواد غذایی از نظر مشخصات تولید، فساد و غیرقابل عرضه بودن صورت می پذیرد و متخلفین به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.
 
 دهقان اذعان کرد: از شهروندان خواستاریم هنگام خرید به مشخصات ماده غذایی خصوصأ تاریخ تولید و انقضاء توجه کرده و از خرید محصولات فاقد مشخصات و تاریخ انقضاء خودداری کنند.
 
وی با اشاره به پلمپ سه واحد صنفی به علت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرستان کنارک اظهار کرد: کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای طی بازدیدهای تشدید یافته و به منظور کنترل حفظ شیوه نامه های بهداشتی و پروتکل های پیشگیری از کرونا سه واحد صنفی یک واحد سوپر مارکت، یک واحد کارگاه تراشکاری و یک واحد آرایشگاه متخلف را پلمپ و غیر فعال کردند.
 
سرپرست شبکه بهداشت و درمان کنارک افزود: این اماکن  که پیشتر از سوی بازرسین بهداشت محیط و حرفه ای، اخطاریه دریافت کرده بودند، به علت عدم رفع نواقص و همچنین عدم رعایت پروتکل های پیشگیری از کرونا با دستور مقام قضایی تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند.
 
وی خاطرنشان کرد: متصدیان و مشتریان در هنگام خرید و عرضه اقلام غذایی نسبت به کنترل تاریخ تولید و انقضاء و شماره پروانه بهداشتی از طریق سامانه استعلام پروانه های بهداشتی توجه ویژه ای داشته باشند.
 
دهقان گفت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه موارد عرضه مواد غذایی غیرمجاز، فاسد و غیر قابل مصرف مراتب را به شماره تلفن ۱۹۰ اعلام کنند تا در اسرع وقت نسبت به کنترل و انجام اقدامات قانونی اقدام شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۶۴۹


ارسال