پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۸
تنور داغ انتخابات؛
تماشای مناظره نامزدهای ریاست جمهوری با چاشنی خاموشی/ قطع برق با برنامه از پیش تعیین شده نبود
 
روز گذشته و همزمان با آغاز دومین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برخی از مردم سیستان و بلوچستان بار دیگر طعم خاموشی را چشیدند که به گفته روابط عمومی شرکت توزیع برق استان خاموشی ها بی برنامه بود.
به گزارش عصرهامون؛ روز گذشته و همزمان با آغاز دومین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برخی از مردم سیستان و بلوچستان بار دیگر طعم خاموشی را چشیدند.

ساکنان خیابان پاستور محدوده مجتمع اسکان زاهدان از ساعت ۱۵:۴۵ تا ۱۷:۴۵ برق نداشتند و ۴۵ دقیقه از مناظره را از دست دادند.
همچنین برخی از قسمت های مهرشهر زاهدان هم از ساعت ۱۸ تا ۱۹ روز گذشته و همزمان با پخش مناظره انتخابات ریاست جمهوری در خاموشی فرورفت.

این در حالی است که در زمان پخش نخستین مناظره در ۱۵ خردادماه هم برخی از مردم از جمله ساکنان منطقه زیباشهر و خیابان امام خمینی شرقی زاهدان به دلیل قطعی برق نتوانستند مناظره را دنبال کنند.

حساسیت مناظره های انتخابات ریاست جمهوری به قدری است که می تواند سبب ترغیب بسیاری از مردم برای مشارکت و حضور در پای صندوق های رای شود و در آگاهی و بصیرت افزایی هم وطنان نیز نقش بسزایی دارد و می تواند موجب تغییر دیدگاه های انتخاباتی آن ها شود و آرا را له یا علیه کاندیداهای انتخاباتی تغییر دهد.

کسب آگاهی و بصیرت برای مشارکت حداکثری و حضور آگاهانه بسیار اهمیت دارد و حق همه مردم ایران اسلامی است که بتوانند از طریق رسانه ملی آگاهی کسب کنند، خاموشی در زمان پخش مناظره ها درست نیست و لازم است تمهیدات لازم برای جلوگیری از آن اندیشیده شود.

خاموشی در زمان پخش مناظره بی برنامه بود

مجید رضوانی، سرپرست روابط عمومی شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان و سخنگوی ستاد گذر از پیک تابستان ۱۴۰۰  استان در این زمینه به خبرنگار ما بیان کرد: کمبود یا خاموشی با برنامه در زمان مناظره در سیستان و بلوچستان نداشتیم.

وی ادامه داد: موارد قطعی برق در استان مربوط به حوادثی است که رخ می دهد، گاهی برخورد خودرو با تیر برق هم می تواند موجب خاموشی شود و ما در زمان برگزاری مناظره انتخابات خاموشی بر اثر کمبود نیروی برق نداشتیم.

سخنگوی ستاد گذر از پیک تابستان ۱۴۰۰ سیستان و بلوچستان در پاسخ به این سوال که برق مجتمع اسکان زاهدان ۲ ساعت قطع بود تصریح کرد: امکان ندارد کل منطقه دچار خاموشی شده باشد، ممکن است ترانس دچار مشکل شده باشد که وقوع این خاموشی در اختیار ما نیست.

رضوانی گفت: ۲ نوع خاموشی داریم، با برنامه و بی برنامه، که در خاموشی با برنامه زمان قطعی برق و مناطق مذکور مشخص و در ساست شرکت توزیع برق استان هم بارگزاری شده است.

وی افزود: در خاموشی بی برنامه، قطعی برق ممکن است بر اثر حوادث باشد، در خاموشی با برنامه کل منطقه دچار خاموشی می شود که از قبل اعلام شده است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۶۶۲


ارسال