شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ ,31 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۰
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خبر داد؛
اجرای ویژه برنامه های هفته محیط زیست با شعار ما بخشی از راه حل هستیم
 
وحیدپورمردان گفت: در نگاه به آینده و برنامه ریزی برای چشم اندازهای پیش رو، تنها راه حل خود ما هستیم.
وحید پورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: به مناسب هفته محیط زیست و توسعه زیرساخت های فرهنگی، این اداره کل وبینار آموزشی با موضوع کودک و محیط زیست و وبیناری دیگری تحت عنوان "ما بخشی از راه حل هستیم" برگزار کرد.

وی ادامه داد: بمنظور توسعه برنامه های فرهنگی، این اداره کل با همکاری شبکه سمن های زیستی محیطی استان مواردی از بسته های آموزشی و فرهنگی بین خانواده ها و کودکان استان توزیع کرد.

پورمردان ادامه داد: حضور کارشناسان محیط زیست در برنامه های زنده تلویزیونی و رادیویی و ارائه گزارش از خدمات و اقدامات انجام شده بخش دیگری از برنامه های هفته محیط زیست است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اشاره کرد: دوره آموزشی دفاع شخصی ویژه یگان حفاظت محیط زیست استان جهت آماده سازی و نشاط در روحیه کاری و انجام بهتر وظایف سازمانی در کنار چندین دوره، کارگاه و وبینار آموزشی دیگر از جمله فعالیت های ارتقا بخشی اداره کل حفاظت محیط زیست استان است.

وی توضیح داد: نمونه برداری و پایش صنایع کوچک و بزرگ، بازدید دوره ای و مداوم از مراکز معاینه فنی، پایش مداوم صنایع سبز استان و دهها برنامه حفاظتی و کنترلی دیگر در حوزه های نظارت و پایش و حفاظت از طبیعت و زیستگاه ها از جمله برنامه های است که در هفته محیط زیست اجرا و عملیاتی شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان افزود: صعود به قله های استان با همراهی سمن های محیط زیست استان و پاکسازی طبیعت با حضور کارشناسان و محیط بانان استان، اجرای مانورهای آموزشی از جمله: مانور حفاظت و مراقبت از حیات وحش، اطفای حریق و ... توسط یگان حفاظت در هفته محیط زیست برگزار شده است.

پورمردان گفت: طبق شعار هفته محیط زیست "ما بخشی از راه حل هستیم" و برای این منظور این اداره کل چندین برنامه آموزش محور چه در حوزه های آموزش چهره به چهره و چه در برنامه های اجرایی از قبیل پاکسازی، مراقبت و ... را در دستور کار دارد و با تمام توان در صدد ادامه این برنامه ها است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۶۹۸


ارسال