به مناسبت هفته محیط زیست صورت گرفت؛

پایش و بررسی خط انتقال گاز چابهار توسط کارشناسان

20 خرداد 1400 ساعت 10:52

به مناسبت گرامیداشت هفته محیط زیست خط انتقال گاز به شهرستان چابهار توسط کارشناسان محیط زیست مورد پایش ، بررسی و نظارت قرار گرفت.


رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چابهار در گفت و گو با عصرهامون گفت: خط انتقال گاز ۴۲ اینچ چابهار از منطقه پیر سهراب آغاز و به طول ۴۴ کیلومتر تا نقطه صفر پشت مجتمع پتروشیمی توسعه نگین مکران ادامه خواهد یافت که در حال حاضر ۴ کیلومتر از خط فوق حفاری و لوله گذاری شده است.

اشرفعلی حسینی در ادامه افزود: خط مذکور در نقطه صفر به دو خط ۱۶ اینچ کنارک و ۲۰ اینچ چابهار تقسیم می‌گردد که خط ۱۶ کنارک تا سه راه نیکشهر و خط ۲۰ چابهار تا پلیس راه طی عملیات های حفاری ،لوله گذاری، جوش و تست نهایی احداث شدند و کلیه مراحل فوق توسط کارشناسان این اداره مورد پایش زیست محیطی قرار گرفته است. در سال جاری نیز طی سه ماهه اول ۴ کیلومتر از خط ۴۲ از منطقه پیر سهراب به سمت چابهار در حال احداث است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چابهار در پایان گفت: خطوط انتقال گاز 16 و 20 اینچ در سال گذشته بطور مستمر توسط کارشناسان این اداره مورد بازدید قرار گرفته اند و با توجه به اهتمام مسئولین به انجام هرچه سریعتر پروژه، امیدواریم مردم چابهار در کمترین بازه زمانی از نعمت گاز برخوردار گردند. چرا که برخورداری از نعمت انرژی پاک گاز، ضمن کاهش آلودگی‌های زیست محیطی، از هدررفت سایر انرژی‌های فسیلی جلوگیری کرده و در رونق و توسعه چرخ صنعت در منطقه نیز کمک می کند.

انتهای پیام/


کد مطلب: 138700

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/138700/پایش-بررسی-خط-انتقال-گاز-چابهار-توسط-کارشناسان

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/