چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ,20 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۲
سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان چابهار خبر داد:
برگزاری دوره آموزشی مدیریت بهداشت و آماده‌سازی مزارع پرورش میگو در چابهار
 
فرهاد کیخا از برگزاری دوره آموزشی مدیریت بهداشت و آماده‌سازی مزارع پرورش میگو با همکاری مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی در شهرستان چابهار خبر داد.
به گزارش عصرهامون، فرهاد کیخا؛ سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: دوره آموزشی مدیریت بهداشت و آماده‌سازی مزارع پرورش میگو با همکاری مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی با حضور برخی از بهره‌برداران، کارشناسان مزارع پرورش و کارشناسان مرتبط بخش دولتی برگزار شد.
 
وی افزود: این دوره آموزشی به‌منظور ارتقاء سطح دانش و بهبود عملکرد بهداشتی پرورش‌دهندگان و کارشناسان مزارع پرورش میگوی گواتر انجام شد.
 
سرپرست اداره دامپزشکی چابهار تصریح کرد: هدف از برگزاری این دوره آموزشی، آشنایی بیشتر فعالین صنعت پرورش میگو با اصول و روش های نوین مدیریت بهینه تولید میگوی پرورشی و اصول کار در کنار بیماری میگوی پرورشی است.

وی گفت: استفاده ازتجربیات، دانش روز و همچنین آموزش های علمی به منظور ارتقا دانش و افزایش تولید و مدیریت اصولی مزارع پرورش میگو و مراکز تکثیر میگو از دیگر اهداف برگزاری این دوره آموزشی بود.

کیخا با اشاره به برخی از بیماری ها و مشکلات در پرورش میگو اذعان کرد: بیماری لکه سفید یک بیماری ویروسی به‌شدت مهلک بوده که در صورت وقوع، تلفات بالایی را به مزارع پرورش تحمیل می‌کند.
 
وی ادامه داد: آموزش مدیریت بهداشت و آماده‌سازی مزارع اهمیت ویژه‌ای در پیشگیری و کنترل این بیماری و سلامت مزارع پرورش و به تبع آن افزایش بازماندگی در مزارع و افزایش میزان تولید دارد.
 
سرپرست اداره دامپزشکی چابهار خاطرنشان کرد: سایت گواتر با مساحتی حدود چهار هزار هکتار، در سال جاری فعالیت ذخیره‌سازی و پرورش میگو را آغاز کرده و امید است با کنترل‌های بهداشتی کارشناسان دامپزشکی، شاهد سالی پررونق برای صنعت میگو در استان باشیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۷۰۱


ارسال