پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۳
مقدماتی جام جهانی فوتبال؛
گلباران در تپه ماهورهای منامه/ کامبوج ۱۰ تا خورد؛ ۱۰ تا نخورد!
 
ایران در یک بازی یکطرفه و پرگل کامبوج را با ۱۰ گل شکست داد.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ سومین بازی تیم ملی در دور برگشت مرحله مقدماتی جام جهانی در گروه C آسانترین بازی ایران محسوب می شد. نبرد برابر کامبوج که در بازی رفت در تهران دورقمی شده بود، اما ملاحظات جدول به گونه ای رقم خورده بود که ایران ضمن پیروزی در این بازی به دنبال برد با گل های فراوان بود تا تقاضل گل خود را بالا ببرد و برای بازی سرنوشت ساز و حیثیتی برابر عراق روحیه بگیرد.

از همین رو اسکوچیچ ترجیح داد هیچ چیز را به قضا و قدر نسپارد و با ترکیب اصلی تیمش را در زمین ارنج کند. اسکو برای بازی تنها به حاج صفی، آزمون و بیرو استراحت داد و بقیه نفرات اصلی اش را به زمین فرستاد. این ترکیب نسبتا ناهمگون و بازی در زمین دوم و ناهموار منامه نیز مزید بر علت شد تا یک بی نظمی را در زمین شاهد باشیم و در دقایق نخستین این کامبوج باشد که با پرس از بالا اجازه پیشروی به ایران را ندهد.

با این وجود حملات ایران آرام آرام شروع شد و با یک ضربه پنالتی قفل بازی شکست تا شاهد بازی یکطرفه باشیم. موج حملات دامنه دار ایران در نیمه نخست برتری را به عدد 4 رساند و اگر سعد عزت اللهی به دنبال زدن گل زیبا نبود و پنالتی را در آخرین دقیقه نیمه نخست از دست نمی داد، برتری ایران 5 گله می شد.

نیمه دوم را اسکوچیچ با تعویض های فراوان آغاز کرد و ترجیح داد نفرات اصلی اش را برای بازی حساس با عراق حفظ کند و نفراتی را به زمین بفرستد که تا به امروز بازی نکرده اند. تعویض های بی شمار اسکو نظم تیمی ایران را به هم زد ضمن اینکه میل به تک روی و خودخواهی سبب شد تا موقعیت های پرشمار ایران روی دروازه کامبوج کمتر به گل برسد.

با این وجود هر چه جلوتر رفتیم، با هماهنگی بیشتر و البته فرصت طلبی نفرات تازه وارد، گل ها یکی یکی از راه رسیدند و 6 گل دیگر در نیمه دوم به ثمر رسید تا ایران یک برد پرگل را جشن بگیرد و با گلباران حریف و 3 امتیاز خود را مهیای نبرد تعیین کننده با عراق کند.

ایران 10

گل ها: علیرضا جهانبخش (16، پنالتی)، شجاع خلیل زاده (22)، مهدی طارمی (27)، سور (32، گل به خودی)، میلاد محمدی (58)، مرتضی پورعلی گنجی (64)، کریم انصاری فرد (77، پنالتی)، کاوه رضایی (80 و 86)، میلاد محمدی (83)

کامبوج صفر

گل ها: -

جمعه 21 خرداد 1400؛ ساعت 19/ دور برگشت مقدماتی جام جهانی گروه C

داور: کیم جونگ هیئوک

ایران:

امیر عابدزاده، صادق محرمی، شجاع خلیل‌زاده (46- مجید حسینی)، مرتضی پورعلی‌گنجی، میلاد محمدی، سعید عزت‌الهی، احمد نورالهی (46- میلاد سرلک)، علیرضا جهانبخش (68- علیرضا جهانبخش)، علی قلی‌زاده (55- مهدی قایدی)، سامان قدوس، مهدی طارمی (46- کریم انصاری فرد)

سرمربی: دراگان اسکوچیچ

کامبوج:

کئو سوکسلا، کن چانسوفیاک، سوئوی ویسال، تس سامباس (52- سیری بین)، لیم پیسوت، سینگ چانتیا (78- روسیب ساس)، کوچ سوکوم‌فیاک (62- کوچ دنی)، سوس سوهانا، کئو سوکفنگ (46- نورون مات)، سور روتانا ((62- سووان اوک)، چنگ منگ

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۷۳۷


ارسال