دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ,2 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۵
مدیر امور توزیع برق چابهار خبر داد؛
کشف ۷ دستگاه ماینر غیر مجاز در چابهار
 
محمود اکبری گفت: با تلاش نیروهای امور توزیع برق چابهار و با همکاری پرسنل دادستانی و انتظامی این شهرستان هفت دستگاه ماینر غیر مجاز از یک مرکز مسکونی کشف و ضبط شد.
محمود اکبری، مدیر امور توزیع برق چابهار به خبرنگار عصرهامون گفت: با تلاش نیروهای این امور و با همکاری پرسنل دادستانی و انتظامی این شهرستان هفت دستگاه ماینر غیر مجاز از یک مرکز مسکونی کشف و ضبط شد.

وی افزود: با توجه به افزایش مصرف برق و از طرفی، شدت گرمای کم سابقه این ایام، تأمین برق منازل و مراکز درمانی در اولویت شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان قرار دارد و با توجه به سهم بالای مصرفی این مزارع، کشف و ضبط مراکز غیر مجاز از برنامه های مهم و مستمر این شرکت است.

وی با بیان اینکه همراهی و ارائه گزارش های مردمی نقش مهمی در شناسایی و کشف مراکز غیر مجاز رمز ارز دارد گفت: دستگاه‌های‌ ماینر، علاوه بر مصرف بالای برق، خسارت زیادی به شبکه‌ توزیع برق وارد کرده و بخشی از خاموشی‌ های ناخواسته را سبب می‌شوند.

این مقام مسئول تصریح کرد: بنابراین از شهروندان گرامی تقاضا داریم به منظور ایجاد رفاه و آسایش عمومی در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را به دفتر حراست شرکت توزیع برق به شماره ۳۱۱۳۷۱۰۴ و یا از طریق سامانه ۱۲۱ اتفاقات برق استان گزارش کنند.

مدیر امور توزیع برق چابهار تصریح کرد: ضمن حفظ محرمانگی موضوع، به افرادی که در کشف و جمع آوری این مراکز همکاری کنند طبق دستورالعمل تا سقف ۲۰ میلیون تومان پاداش دریافت تعلق می گیرد.

شایان ذکر است؛ هر دستگاه ماینر معادل ۲.۵ کیلووات ساعت برق یعنی معادل یک دستگاه کولر گازی ۲۴ هزار مصرف برق دارد که این مهم فشار بسیار زیادی را به شبکه تحمیل و زمینه آسیب جدی به تجهیزات شبکه و لوازم برقی شهروندان را فراهم خواهد کرد. تاکنون بیش‌ از ۵۰۹ دستگاه

از ۲۹ مرکز غیر مجاز استخراج رمز ارز در سطح استان کشف و ضبط شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۷۳۸


ارسال