جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ ,17 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۳۷
در گفت و گو با کارشناس مسائل مذهبی و امام جمعه چابهار مطرح شد؛
فاطمه معصومه (س) احیاگر کرامت زنان و دختران اسلامی/ هدف صهیونیست نابودی بنیان خانواده با ترویج فساد در میان بانوان است
 
حجت الاسلام محمد موسوی گفت: اگر امروز برای زن و دختر جایگاه رفیعی را انتظار داریم الگوی واقعی بانوان بزرگواری همچون حضرت زهرا، حضرت زینب و حضرت معصومه (س) هستند و نه زنانی در قالب عروسک که هر ساعتی به رنگ و شمایلی هستند که این به هیچ عنوان شخصیت واقعی زن نیست.
حجت الاسلام محمد موسوی، کارشناس مسائل مذهبی و امام جمعه چابهار در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون ضمن تبریک فرارسیدن سالروز ولادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) و آغاز دهه کرامت بیان کرد: این بانوی بزرگوار بزرگترین خدمات را به اسلام و جهان اسلام رسانده است.

وی ادامه داد: از آزادی و پیشرفت زن در جامعه ما بارها و بارها سخن به میان آمده است، باید گفت در اسلام زن هیچ کمبودی از مرد ندارد و الگوی واقعی بانوان ما حضرت زهرا، حضرت زینب و حضرت معصومه (س) هستند.

کارشناس مسائل مذهبی تصریح کرد: یک زن می تواند در صحنه آن چنان قدرتمند حاضر شود که قوی ترین قدرت زمان خود را به زانو درآورد و در مقابل آن از حقوق انسانیت دفاع کند و نه از حقوق زن به تنهایی.

موسوی عنوان کرد: در جامعه ما یک زن حجاب برمی دارد و می گوید به دنبال آزادی هستم، در حالی که این معنای آزادی نیست، باید زن در همان جایگاه زن و مرد هم در جایگاه مرد باشد.

وی ادامه داد: حضرت معصومه (س) با اینکه دختری جوان بود توانست حرکتی را از مدینه تا خراسان ایجاد کند که اوج آن در محل رحلت و دفن این بانوی بزرگوار بود و قیامی به پا کرد.

امام جمعه چابهار گفت: بنابراین اگر امروز ما برای زن و دختر جایگاه رفیعی را انتظار داریم الگوی واقعی این بانوان بزرگوار هستند و نه زنانی در قالب عروسک که هر ساعتی به رنگ و شمایلی هستند که این به هیچ عنوان شخصیت واقعی زن نیست.
 
شخصیت زن، ایستادگی در مقابل ظلم، فساد و تباهی است

موسوی افزود: شخصیت زن این است که بتواند در مقابل ظلم، ستم، فساد و تباهی ایستادگی و از حقوق بشریت دفاع کند، امروز زنان ما در دنیا دچار کمبود هستند از این حیث که استکبار جایگاه اصلی، واقعی و انسانی آن ها را گرفته است.

وی ادامه داد: زنان باید همانند حضرت معصومه (س) مبارزه کنند و جایگاه واقعی انسانی که متعلق به زن مسلمان است به دست آورند، نه اینکه فقط به دنبال برداشتن حجاب باشند، حجاب آزادی است که به زن مصونیت می دهد تا بتواند در هر صحنه ای حضور داشته باشد.

کارشناس مسائل مذهبی تصریح کرد: حجاب، عفت و عصمت اگر باشد نه زن مزاحم دیگران می شود و نه خود در معرض فساد و تباهی قرار می گیرد.

موسوی گفت: حضرت معصومه (س) چنین الگویی برای بانوان ماست و بر این اساس زنان جامعه ما باید به سمتی بروند که مروج انسانیت باشند، ما زن را محصور در حرکت زنانه و دخترانه نمی دانیم، بلکه زن همدوش مرد مدافع انسانیت است که این بانوی بزرگوار الگویی نمونه در این زمینه بودند.

وی اظهار کرد: اکنون نیز مرقد مطهر ایشان جایگاه رشد علم، فضیلت، تقوا، مرکز پرورش مجاهدان بزرگی مانند امام خمینی (ره)، مرکز رشد و پرورش انسان های مبارز، فقیه، فیلسوف و عارف بوده که همین امر نشان دهنده برکات وجود این حضرت است.

امام جمعه چابهار گفت: حضرت معصومه (س) به جهان انسانیت و بشریت خدمت کرده است، امیدواریم زنان و دختران ما از این بانوان بزرگوار الگوبرداری کنند، نه از عروسک بازی ها و آرایشگری هایی که امروز رایج شده است.

امروز وظیفه تربیت و رشد خانواده به نقیصه تبدیل شده است

موسوی افزود: زن اساس و ریشه خانواده است و می تواند خانواده ای را ایجاد کند که بشریت را متحول کند، متاسفانه امروز توجه به این وظیفه تربیت و رشد خانواده به نقیصه تبدیل شده است.

وی ادامه داد: اگر زنی در خانواده بتواند چهار فرزند انقلابی تربیت کند که بتواند در اقتصاد، فرهنگ، حاکمیت، اسلام و ... نقش بزرگی داشته باشد می گویند با بی اعتنایی می گویند این خانم خانه دار است.

کارشناس مسائل مذهبی گفت: متاسفانه امروز این روش فاسدی که در جهان در حال رشد است و بی بند و باری، بی عفتی و عروسک بودن زن را نشان می دهد و در حق آن ها جنایت می شود.

وی اظهار کرد: زنان به عنوان عروسک در دست سرمایه داران و حاکمان زر و زور اسیر شده اند و در این معرکه ها به عنوان شخصیت معرفی می شوند و در سینمای هالیوود ارزش پیدا می کنند که بنیان خانواده ها را از بین برده است.

موسوی عنوان کرد: تنها راهی که بتوانند مسیر انسانیت را به روی بشر باز کنند همین راه اهل بیت عصمت و طهارت و راه بانوانی همچون حضرت زهرا (س) است که در دامان ایشان دو امام بزرگوار تربیت می شوند.

وی ادامه داد: همچنین در مسیر زندگی حضرت زینب سلام الله علیها فرزندانی تربیت می شوند که در رکاب امام حسین (ع) با ظلم و جنایت مبارزه می کنند.

امام جمعه چابهار اظهار کرد: اما آیا در دامان یک زن هرزه که هر لحظه در کنار مردی فاسد قرار دارد چنین فرزندانی تربیت می شوند؟

هدف صهیونیست؛ نابودی بنیان خانواده با ترویج فساد در میان بانوان

موسوی گفت: امروز رکن اصلی جامعه که خانواده است به وسیله همین فساد اخلاقی که بر زنان مظلوم ما تحمیل شده در حال متلاشی است و متاسفانه خیلی از ما در خواب غفلت فرو رفته ایم و این جنایت در دنیا در حال انجام است.

وی افزود: رژیم صهیونیستی اعلام کرده لازم نیست با ایران با موشک، تانک و توپ بجنگیم، بلکه کافی است در ایران بتوانیم حجاب و چادر را از سر زنان برداریم و لباس های نازک در میان آن ها ترویج دهیم و به کوچه و خیابان آن ها را بفرستیم که با این کار می توانیم این انقلاب را از بین ببریم.

کارشناس مسائل مذهبی عنوان کرد: جوانان، بانوان و دختران ما باید مراقب باشند تا آلت دست دشمنان قسم خورده اسلام، انقلاب و ملت های قسم خورده دنیا نباشند.

موسوی گفت: متاسفانه با توجه به شواهدی که در دنیا وجود دارد خیلی از این راه را دشمن رفته و به موفقیت هایی هم دست پیدا کرده است.

وی ادامه داد: خیلی از جوانان و تحصیل کرده های ما حاضر نیستند واقعیت را ببینند و بپذیرند، البته به لطف انقلاب اسلامی در کشور ما هنوز این توطئه به اهداف خود نرسیده است.

امام جمعه چابهار خاطرنشان کرد: اگر در این راستا مراقبت های لازم انجام نشود و فرزندان و جوانان، دختران و بانوان بزرگوار کشورمان را در مقابل هجمه جنایت آمیز صهیونیست ها بیمه نکنیم قطعا به اهداف شوم خود خواهد رسید.

موسوی اظهار کرد: در صورت عدم توجه به این موضوعات دیر یا زود دشمن به اهداف خود برای نابودی بنیان خانواده و انقلاب اسلامی خواهد رسید.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۷۴۴


ارسال