بررسی دغدغه های مردم در سومین مناظره انتخاباتی؛

ملت ایران با حضور آگاهانه و حداکثری پای انقلاب اسلامی ایستاده است /حل مشکلات اقتصادی؛ مهم ترین خواسته مردمی از دولت آینده

22 خرداد 1400 ساعت 11:28

مردم ما به رغم وجود مشکلات مختلف اقتصادی پای انقلاب ایستاده اند و اگر گلایه ای هم دارند از مسئولان اجرایی است، نه اصل نظام، زیرا مسئولان اجرایی نتوانستند به تعهدات و وظایف خود عمل کنند و با بی کفایتی خود جامعه را به شرایط کنونی دچار کرده اند.


به گزارش عصرهامون؛ آخرین و سومین مناظره کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری 1400 امروز 22 خرداد ماه با موضوع دغدغه های مردم برگزار می شود.

مناظره ای که دیدگاه ها و برنامه های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را  در قبال دغدغه های مردمی مشخص می کند.

کمنر از یک هفته تا برگزاری بزرگترین رقابت سیاسی امسال باقی مانده است، بسیاری از مردم هنوز نامزد اصلح را از میان هفت گزینه معرفی شده توسط شورای نگهبان انتخاب نکرده اند.

برخی هنوز تمایل به حضور در پای صندوق های رای ندارند، اما عده ای توانسته اند فرد مورد نظر خود را انتخاب کنند و پای صندوق های رای حضور یابند.

دغدغه های زیادی در میان مردم وجود دارد، چه آن ها که می خواهند در انتخابات شرکت کنند و چه کسانی که هنوز تصمیمی برای حضور در پای صندوق های رای نگرفته اند.

اما آنچه مشخص است و در اظهارات مردم سیستان و بلوچستان هم به وضوح دیده می شود بی تدبیری مسئولان اجرایی در سال های اخیر مردم را بسیار آزرده خاطر کرده است.

این بی تدبیری در زمینه های مختلف اقتصادی، بازار سرمایه، افزایش قیمت دلار، سکه، اجاره بها و کاهش توان مردم در تامین مایحتاج زندگی، صف های مختلف نان، مرغ، روغن و ... بارها و بارها نشان داده شده است.

به رغم وعده های گوناگون مسئولان برای حل معضلات مختلف اقتصادی اقدام خاصی در این زمینه ها صورت نگرفته است و هنوز هم مردم اندر خم گوچه گرانی و کمیابی کالاهای اساسی مانده اند.

این موارد سبب شده تا رسانه بیگانه و معاند دست آویزی برای تبلیغ علیه حضور در انتخابات داشته باشند و از مردم بخواهند در این کارزار پیش رو مشارکت نداشته باشند.

دغدغه های اقشار مختلف مردم بیش از همه رنگ و بوی اقتصادی دارد و همین عامل سبب شده تا دغدغه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی جلوه ای نداشته باشد، زیرا مردم برای تامین مایحتاج روزانه خود دچار مشکل هستند.

حل مشکلات اقتصادی؛ مهم ترین خواسته مردم از دولت آینده

محمد نصیری، یکی از شهروندان زاهدانی در این زمینه به خبرنگار ما بیان کرد: مشارکت حداکثری و آگاهانه می تواند منجر به انتخاب فرد اصلح برای ریاست جمهوری شود، فردی که دغدغه های مردم در اولویت کاری وی بوده و برای حل آن ها برنامه دارد.

وی ادامه داد: از ابتدای سال 99 مردم گرانی را به وضوح در همه چیز بارها و بارها تجربه کردن، به طوریکه حتی برای خرید یک عدد پنیر نمی توانستند به قیمت یک روز یا یک هفته پیش از آن اکتفا کنند.

این شهروند زاهدانی اظهار کرد: بسیاری از اقلام معیشتی از سفره خانوارهای ایرانی حذف شده است، از جمله می توان به گوشت قرمز، ماهی و دیگر آبزیان اشاره کرد، همچنین کاهش شدید مصرف لبنیات، میوه و برنج به دلیل گرانی نمونه ای از بی تدبیری در ماه های اخیر است.

نصیری عنوان کرد: دولت آینده باید حل مشکلات اقتصادی را مهم ترین اولویت خود بداند، کاهش تورم، افرایش قدرت خرید مردم، افزایش دسترسی آن ها به کالاهای اساسی از جمله مرغ، برنج و گوشت قرمز، توجه به عرت نفس و کرامت انسانی ایرانیان و کاهش صف های مختلف مرغ، روغن و دیگر کالاهای مورد نیاز مهم ترین خواسته مردم از دولت آینده است.

اشتغال زایی و فراهم کردن شرایط ازدواج آسان برای جوانان

علی شهرکی، یکی از جوانان زاهدانی هم در این زمینه به خبرنگار ما بیان کرد: افزایش بی حد و حساب تورم، کاهش قدرت خرید مردم، گرانی در همه کالاهای ضروری و غیرضروری سبب شده مردم تنها دغدغه حساب و کتاب برای تامین مایحتاج روزانه خود را داشته باشند.

وی ادامه داد: بسیاری از جوانان از ازدواج و تشکیل خانواده منصرف شده اند، به دلیل این که در سال های اخیر اشتغال زایی چندانی صورت نگرفته و کارخانه های زیادی هم در سراسر کشور تعطیل شده است.

این جوان زاهدانی عنوان کرد: اگرچه مدرک فوق لیسانس دارم، اما هنوز شاغل نیستم و ازدواج نکردم، زیرا نمی توانم هزینه های کمرشکن تشکیل خانواده و تامین معاش روزانه را پرداخت کنم.

شهرکی اضافه کرد: افزایش چندین برابری قیمت لوازم خانگی، کاهش شدید قدرت خرید مردم، افزایش بی پایه و اساس اجاره بها و ... بسیاری از جوانان را از ازدواج منصرف کرده است و تا زمانی که شاغل نباشم و اندوخته ای برای تشکیل و تامین زندگی مشترک نداشته باشم به ازدواج فکر نمی کنم.

وی بیان کرد: اشتغال زایی و مهارت آموزی، حل مشکلات اقتصادی و فراهم کردن شرایط ازدواج آسان از جمله مهم ترین دغدغه ها و خواسته های جوانان از رئیس جمهور آینده است.

گلایه مردم از بی کفایتی مسئولان اجرایی است

مصطفی اسماعیل زایی، یکی دیگر از شهروندان زاهدانی نیز در این زمینه به خبرنگار ما بیان کرد: بسیاری از معضلات جامعه ریشه در مشکلات اقتصادی دارد، فردی که گرسنه است به ازدواج فکر نمی کند، تفریح و دغدغه فرهنگی ندارد و به فکر کمک به دیگران هم نیست.

وی ادامه داد: خانواده ها توان تامین خواسته های فرزندان خود را ندارند و دخل و خرج آن ها با هم همخوانی ندارد، به همین دلیل مشکلات و آسیب های اجتماعی در بنیان خانواده در حال افزایش است، اما چون پدر و مادر تنها به فکر دخل و خرج خانه هستند توان مدیریت و تربیت صالح فرزندان را ندارند و به همین علت آسیب های اجتماعی از درون خانه آغاز و به جامعه تسری پیدا می کند.

این شهروند زاهدانی اضافه کرد: با وجود همه مشکلاتی که در کشور وجود دارد و مردم با آن ها دست و پنجه نرم می کنند، در انتخابات شرکت می کنم، زیرا تنها راه برای بهبود شرایط موجود را انتخاب فرد اصلح می دانم.  

وی اظهار کرد: مردم ما به رغم وجود مشکلات مختلف اقتصادی پای انقلاب ایستاده اند و اگر گلایه ای هم دارند از مسئولان اجرایی است، نه اصل نظام، زیرا مسئولان اجرایی نتوانستند به تعهدات و وظایف خود عمل کنند و با بی کفایتی خود جامعه را به شرایط کنونی دچار کرده اند.

انتهای پیام/
 
 
 


کد مطلب: 138752

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/138752/ملت-ایران-حضور-آگاهانه-حداکثری-پای-انقلاب-اسلامی-ایستاده-حل-مشکلات-اقتصادی-مهم-ترین-خواسته-مردمی-دولت-آینده

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/