جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ,30 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۷
قاضی زاده هاشمی در جمع مردم سیستان و بلوچستان:
سیستان و بلوچستان؛ نماد ناکارآمدی دولت ها/اعتماد به مردم امنیت و اقتصاد را به ارمغان می آورد
 
قاضی زاده هاشمی با بیان این که سیستان و بلوچستان نماد ناکارآمدی دولت هاست، گفت: اعتماد به مردم امنیت و اقتصاد را به ارمغان می آورد.
به گزارش عصرهامون؛ سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شب گذشته در سفر به زاهدان در جمع مردم سیستان و بلوچستان بیان کرد: اولین سفر به این استان اختصاص یافت، چراکه طی ۱۰۰سال اخیر شاهد عدم توازن در کشورمان بودیم و به برخی مناطق کشور امکانات کمتری رسیده است، در حالی که سیستان وبلوچستان از مهدهای تمدن ایران زمین است و باید به آن رسیدگی شود.

وی با اشاره به عقب ماندگی های سیستان و بلوچستان، بخشی از آن را تاریخی و قسمتی را نتیجه عملکرد دولت های گذاشته اعلام و اذعان کرد:این استان به پایتخت وحدت و رنگین‌کمانی از اقوام و مذاهب شهره بوده که به دلیل عدم بهره مندی از امکانات به نماد ناکارآمدی دولت‌ها تبدیل شده است،در دولت آینده تلاش خواهیم کرد تا راهکار دقیقی برای سازمان ها و نهادها به منظور جبران این عقب ماندگی تعریف کنیم.

قاضی زاده هاشمی اذعان کرد: این کمبود امکانات مهاجرت برخی از مردم را رقم زده، چراکه در سرزمین مادریشان امکان تحصیل و اشتغال نداشته اند و در نهایت بخشی از این سرزمین خالی از سکنه شده و بخشی دیگر تراکم پیدا کرده است، بنابراین باید امکانات به نحو مناسبی فراهم شود.

 وی با بیان این که سپردن کار به مردم با فرهنگ و مرزدار می تواند تجارت بزرگی را در ارتباط باکشورهای همسایه ایجاد کند، گفت: سیستان و بلوچستان به اندازه‌ ای ظرفیت دارد که می تواند کل کشور را تغذیه کند، از سواحل مکران گرفته تا ارتباط تجاری با افغانستان و پاکستان که اگر به این مهم توجه و به مردم استان اعتماد کنیم، امنیت و اقتصاد به ارمغان می‌آورد.

احداث ۷۰ درصد مسکن کشور در چهار استان

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان این که ابتدا باید منابع دولت ها در این استان هزینه شود، افزود: طی یک دهه اخیر ۷۰ درصد مسکن کشور در چهار استان ساخته و همین باعث تمرکز سرمایه در استان های برخوردار شده، باید این مهم در دولت آینده تغییر کند.

وی کنترل تورم، واگذاری کار به اقوام، موضوع آب و دیگر برنامه های ضروری استان و همچنین توجه به مستضعفان را از مهم ترین برنامه های دولت سلام اعلام و اظهار کرد: اما محور برنامه این دولت توجه به مستضعفان است، چراکه آن ها صاحبان اصلی انقلاب هستند و باید دولتمردان این قشر باشیم و همت کنیم چهره فقر را از این کشور ببریم.

قاضی زاده هاشمی حذف نهادها و روش هایی را که این نابرابری و فاصله طبقاتی را رقم زده است، ضروری دانست و گفت: یارانه دادن زمانی ارزشمند می شود که تورم و گرانی کنترل شده باشد، اگر به تناسب تورم بسنجیم باید حدود یک میلیون تومان به مردم یارانه داده شود.

وی با اشاره به این که نظام اقتصادی با توانمندی، آموزش نیروی انسانی، مدیریت صحیح و برداشتن موانع از مقابل مردم برای فعالیت اقتصادی ایجاد می‌شود، افزود: باید موانع پیش روی سرمایه گذاران برداشته و فعالیت های بخش خصوصی تسهیل شود که تحقق این مهم وظیفه دولست است.

نامزد ریاست جمهوری گفت: برنامه های هر شهرستان باید نیازسنجی و حمایت شود، مردم را بر سر مدیران حاکم می کنیم و اگر ۳۰ درصد مردم یک شهرستان از مدیری اعلام نارضایتی کنند، عزل می شود.

وی ابراز امیدواری کرد: آینده ایران را سیستان و بلوچستان رقم بزند، چراکه این استان ظرفیت فوق العاده ای در حوزه ریلی، سواحل مکران و انرژی های نو دارد که با سرمایه گذاری گسترده در این حوزه ها توسعه می یابد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۸۳۱


ارسال