دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ,29 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۷
خرماپزان در بهار؛
موج دوم گرمای هوا در راه است/ برق ۹۰ اداره پرمصرف سیستان و بلوچستان قطع شد
 
برق ۹۰ اداره سیستان و بلوچستان که نسبت به رعایت الگوی مصرف برق ابلاغ شده بی توجه بودند قطع شده است و با استفاده از مولدهای اضطراری در ادارات می توان نقش مهمی در مدیریت مصرف در ساعات اوج بار و به دنبال آن عدم خاموشی داشت.
به گزارش عصرهامون؛ چندی پیش گرمای هوا در شهرستان های جنوبی سیستان و بلوچستان و منطقه سیستان به قدری افزایش پیدا کرد که ساعات کاری در روزهای ۱۲ و ۱۳ خردادماه از ۶ تا ۱۰ صبح کاهش یافت.
 
با افزایش تدریجی دمای هوا در هفته جاری پیش بینی می شود موج دوم گرمای هوا در استان تجربه شود و بسیاری از شهرها با افزایش دمای پلکانی مواجه شوند و ممکن است برخی از شهرستان ها هم دمای بالای ۵۰ درجه سانتی گراد را تجربه کنند.
 
این گرمای بی سابقه هوا آن هم در حالیکه هنوز فصل بهار به پایان نرسیده است می تواند میزان مصرف برق در سیستان و بلوچستان را بیش از گذشته افزایش دهد.
 
این در حالی است که در کل کشور روز گذشته مصرف برق در پیک ۵۹ هزار و یک مگاوات به ثبت رسید که این رقم در  زمان مشابه سال گذشته: ۴۹ هزار و ششصد و هفتاد و پنج مگاوات بود و نشان می دهد میزان مصرف برق در کل کشور هم روند افزایشی آن هم بیش از مدت مشابه سال گذشته را طی می کند.
 
در این میان یکی از مهم ترین اقدامات در دستور کار برای گذر از پیک بار در سیستان و بلوچستان مدیریت مصرف بار به ویژه در ادارات است به این صورت که نسبت به مدت مشابه سال گذشته مصرف انرژی الکتریکی خود را به میزان ۵۰ درصد کاهش دهند.
 
در این راستا اداراتی هم که این کار را انجام ندهند و در اصطلاح پرمصرف باشند مشمول برخورد قاطع می شوند و برق آن های قطع خواهد شد.
 
قطع برق ۹۰ اداره پرمصرف در سیستان و بلوچستان
 
خلیل عوض زاده، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان در این زمینه به خبرنگار ما بیان کرد: در برگزاری مانور مدیریت مصرف در تعطیلات ۱۳ و ۱۴ خرداد ماه، ۶ هزار و دویست و پنجاه و یک متر کابل غیر مجاز از این استان کشف و جمع آوری شد.
 
وی ادامه داد: برق ۹۰ اداره سیستان و بلوچستان که نسبت به رعایت الگوی مصرف برق ابلاغ شده بی توجه بودند قطع و ۶ دستگاه رمز ارز غیر مجاز نیز در این مانور کشف شد.
 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان بیان کرد: دیدار با دادستان، فرمانده سپاه سلمان، معاون استاندار سیستان و بلوچستان و اطلاع رسانی مدیریت مصرف برق از طریق خبرگزاری صدا و سیما و فضای مجازی از جمله اقدامات انجام شده در قالب مدیریت مصرف طی ۱۰ روز اخیر است.
 
وی به افزایش دمای طی هفته جاری در کشور و استان و به تبع آن افزایش مصرف انرژی اشاره کرد و افزود: استفاده از روشنایی طبیعی در طول روز، استفاده از دمای ۲۶ درجه کولرهای گازی، استفاده از دور کند کولرهای آبی از جمله راهکارهای ساده و مهم در مدیریت مصرف برق است.
 
عوض زاده اظهار کرد: به صورت روزانه پایش و بازرسی از ادارات توسط کارکنان شرکت توزیع نیروی برق استان انجام می شود و ادارات و مراکز پر مصرف در نوبت اول تذکر و در صورت عدم رعایت سقف تعیین شده بدون اغماض با قطعی مواجه خواهند شد.
 
وی به نقش مهم استفاده از مولدهای اضطراری در ادارات اشاره کرد و گفت: با استفاده از این ظرفیت، می توان نقش مهمی در مدیریت مصرف در ساعات اوج بار و به دنبال آن عدم خاموشی داشت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۸۴۲


ارسال