دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۷
معاون مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد چابهار مطرح کرد:
مشارکت بالای مردم در انتخابات؛ نشانه رضایت از کارگزاران انقلاب/ رای ما باعث تقویت قدرت بین المللی کشور در برابر غرب است
 
محمدامین محمدی گفت: حضور و مشارکت بالای مردم در انتخابات گوناگون نماد رضایت آنها از حاکمیت و توانایی کارگزاران در مدیریت و اداره کشور است.
به گزارش عصرهامون، محمدامین محمدی؛ معاون مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به اهمیت حضور حداکثری مردم، اقشار و جامعه برای شرکت در انتخابات بیان کرد: انتخابات روشی ارزشمند برای حضور وانسجام مردم و قانونمند کردن انتقال قدرت و یکی از نمادهای حاکمیت مردم در یک نظام سیاسی است.
 
این مقام مسئول با اشاره به حضور حداکثری مردم در روند راه انقلاب و نظام تصریح کرد: افزایش رضایت و مشروعیت مردمی نظام سیاسی، اعتبار بین‌المللی را برای کشور به همراه داشته و نظام را در مواجهه با تهدیدات و زیاده‌خواهی‌های دشمنان توانا می‌کند.
 
وی ادامه داد: از سویی دیگر اعتماد به نفس و شجاعت مسئولان را برای تحقق برنامه‌ها و پیشبرد برنامه‌های توسعه بالا برده، آنان را در برنامه‌ریزی و تلاش همه‌جانبه برای ساختن کشور مصمم می‌کند.
 
محمدی با اشاره به اینکه حضور مردم در انتخابات برنامه های مخرب دشمن علیه انقلاب را از بین می برد اذعان کرد: بهترین روش خنثی کننده فتنهاست وابطال‌کننده ترفندهای دشمنان انقلاب اسلامی انتهابات و حضور مردم در صحنه است آن چیزی كه تا امروز مثل سدی جلوی تعرض آنها را به نظام جمهوری اسلامی گرفته، حضور پرشور مردم بود.
 
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران از لحاظ مشارکت مردم در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بویژه انتخابات، یکی از پیشروترین کشورهای جهان است و در منطقه خاورميانه و خليج فارس نيز هيچ كشوري از اين جهت به پاي ايران نمي‌رسد.
 
معاون مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اظهار کرد: مهمترین شاخصه مردم سالاری در ایران، اين است كه مبتني بر دین زنده و مترقی اسلام است و مردم ایران در چارچوب آموزه‌های اسلام و با وحدت و مشارکت گسترده، همواره انتخاباتی پرشور و تحسین برانگیز را برگزار كرده‌اند و همین عوامل باعث تحکیم اقتدار ملی شد.
 
وی با اشاره به عوامل موثر حضور حداکثری مردم با توجه به مشکلات که وجود دارد و تبلیغات منفی دشمن علیه نظام بیان کرد: عوامل موثری همچون؛ وحدت وهمدلی اقوام ایرانی، اسلام دوستی، ولایت فقیه، اعتقادات مذهبی وباورها وارزشهای دینی، اقتدار ملی، بیانات بنیانگذار انقلاب، داشتن حکومتی قوی و مردم سالاری است.
 
محمدی حضور پر رنگ مردم را برگرفته از اعتقاد، باور و اندیشه ملی و مذهبی ملت ایران دانست و گفت: انسان به دلیل فطرتی كه خدا در نهان و نهاد انسانی قرارداده آزاد است و این آزادی یعنی اینكه باید تفكر كند و همین تفكر كردن او را وادار به انتخاب می كند.
 
وی افزود: در پذیرش تمام جریانات حتی پذیرش اسلام، اسلام اجباری را نمی گذارد برای اینكه خدا به انسان قدرت تفكر، راهنمایی ها و علاماتی داده تا فكر كند و این قدرت تفكر یعنی كه انسان می تواند انتخاب كند و این انتخاب كردن یك جایگاه اعتقادی و دینی دارد و اگر كسی برای تفكر خودش حرمت قایل باشد باید بصیرت خود را به كار بیاندازد و یك چیزی را انتخاب كند.
 
وی ادامه داد: گذشت زمان در طول دو دهه اخیر از روندی برعکس حکایت دارد، به نحوی که در ادوار انتخابات شاهد رشد فزاینده جمعیت شرکت‌کننده هستیم و این نشان می‌دهد نسل سوم و چهارم انقلاب به خوبی دانسته است.

وی گفت: وجود برخی ضعف‌ها و ناکارآمدی‌ها از طریق قهر با صندوق‌ها و بازی در پازل دشمن حل نمی‌شود، بلکه اتفاقاً با اعتماد به نظام سیاسی و حضور و مشارکت در صحنه انتخابات، ضمن تأیید جمهوری اسلامی می‌تواند بر ضعف‌ها غلبه کند و نامزدهای مطلوب خود را به قدرت رساند تا چاره‌ساز مشکلات و تأمین‌کننده مطالبات باشند.
 
معاون مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد خاطرنشان کرد: رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی می‌فرمایند: «هر رأیی كه شما به یكی از این نامزدهای محترم بدهید، رأی به جمهوری اسلامی داده‌اید. رأی به هر نامزدی، رأی به جمهوری اسلامی است؛ رأی اعتماد به نظام و سازوكار انتخابات است»پس حضور مردم برای تداوم نظام مظلوم دوست الزامی و واجب است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۸۵۶


ارسال