شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ,25 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۳
کارشناس مسائل سیاسی؛
دشمنان به دنبال قهر مردم با صندوق های رای هستند/ حضور حداقلی نشانه بحران انگیزشی است
 
ضیا خزایی گفت: بنابراین در شرایط فعلی دشمنان نظام تشریح می کنند که مردم در انتخابات شرکت نکنند و پای صندوق های رای نروند این دلیل دارد و آن ها می‌دانند این مسئله چقدر مهم است.
به گزارش عصرهامون ضیا خزایی، کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: جامعه شناسان سیاسی انتخابات را مبنایی برای تحلیل وضعیت جامعه قرار می دهند، در واقع وقتی که مردم در انتخابات شرکت نمی کنند یا تعدادشان خیلی پایین است این نشان دهنده ی بحران انگیزشی است.
وی با بیان اين که بحران انگیزشی در واقع خودش مقدمه ی مشروعیت است، افزود: اگر مردم در انتخابات شرکت نکنند یا آمار خیلی پایین باشد ممکن است این امر سبب خوشحالی یک عده شود.
این کارشناس مسائل سیاسی تصريح کرد: در واقع نشان مشارکت پایین دهنده ی بحران انگیزشی بوده و این بحران انگیزشی در نهایت منتهی به بحران مشروعیت سیاسی می شود یعنی در بحران مشروعیت دیگر نه تنها مردم پای صندوق رای نمی روند بلکه عملا رو در روی نظام سیاسی قرار می گیرند و آن جا دیگر باید آماده جنگ تن به تن در خیابان ها باشیم.
وی اضافه کرد: بنابراین در شرایط فعلی دشمنان نظام تشریح می کنند که مردم در انتخابات شرکت نکنند و پای صندوق های رای نروند این دلیل دارد و آن ها می‌دانند این مسئله چقدر مهم است.
وی خاطر نشان کرد: اگر کسی معتقد به کل نظام باشد و نظام جمهوری اسلامی را دوست داشته باشه باید از مشارکت پایین مردم احساس نگرانی و ترس کند، بنابراین ملت باید بدانند مشارکت در انتخابات بسیار مهم است.
خزایی اضافه کرد: گروه های سیاسی، احزاب، ممکن است تفکر حزبی، گروهی و جناحی داشته باشند، ولی آن کسانی که در کل نظام سیاسی جمهوری اسلامی را قبول دارند و نگران آن هستند باید حواسشان باشد که که مشارکت پایین مردم زنگ خطر را به به صدا در می آورد.
وی بیان کرد: همگان در دنیا می دانند که نظام جمهوری اسلامی ایران نظامی مردمی است و کسانی که در راس نظام بوده براساس رای و خواسته مردم عمل می کنند و خدمتگذار ملت هستند.
این کارشناس مسائل سیاسی گفت: هنگامی که مردم پای صندوق رای حضور نیابند در واقع نظام و سیاست های آن را قبول ندارند و این یک مسئله ای می شود که کشورهای دیگر به ما با دید دیگری نگاه کنند و بگویند این نظام مشروعیت مردمی ندارد و بنابراین آنان خواسته هایشان را اجرا می کنند.
خزایی بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی بایستی تمام تلاش را به کار بگیرد تا مردم پای صندوق های رای حاضر شوند و در واقع مسئله ی مشارکت آنان در انتخابات نشان دهنده ی حد جامعه است که چه بحران هایی دارد و چه بحران هایی ندارد.
وی اضافه کرد: این جریان مانند بدنی بوده که وقتی مریض می شود یک جایی از بدن درد پیدا کند که ممکن است غده یا مشکلی پیدا کرده باشند که این مسئله ی عدم مشارکت مردم در انتخابات نشان دهنده ی مریض بودن جامعه است که خودش را به این نحو نشان می دهد.
وی گفت: کسانی که در راس نظام هستند باید حواسشان به بعضی گروه های سیاسی باشد که نسبت به همدیگر انتقاد دارند و آن چنان رقیب خودشان را نقد می کنند، در واقع این افراد یک مشت خیانتکار و جنایت کارند و همکار دشمنان هستند.
وی اضافه کرد: خیلی از کارها و رفتارهایی که برخی افراد انجام می دهند به نوعی بازی کردن در زمین دشمن است و باید این گونه اشخاص حواسشان باشد که مردم را ناامید نکنند و به اصل نظام توجه داشته و به دنبال حل مشکلات مردم باشند.
خزایی بیان کرد: عده ای می خواهند از طریق مذاکره مشکلات مردم رو حل کنند و یک عده از طرق نظامی، جنگ، پس در این زمینه باید به وجه اشتراکی برسیم منافع ملی را تامین کنیم و مردم باید از آن وضعیت فلاکت اقتصادی بیرون بیایند و این به نفع کل نظام خواهد بود.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۸۷۴


ارسال