در گفت و گو فرمانداران سیستان و بلوچستان عنوان شد؛

حضور پرشور در انتخابات نابودگر نقشه های شوم دشمنان/وحدت میان همه اقوام و مذاهب همواره حلال مشکلات کشور است

25 خرداد 1400 ساعت 10:20

فرمانداران سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه حضور پرشور در انتخابات نابودگر نقشه های شوم دشمنان است، وحدت میان همه اقوام و مذاهب را حلال مشکلات کشور دانستند.


سعید تجلیلی فرماندار سراوان در گفت و گو با عصرهامون، بیان کرد: حوزه انتخابیه سراوان با 4 شهر و 22 کرسی که در شهر سراوان این کرسی هفت نفره، شهر محمدی، سیرکان و گشت نیز پنج نفره هستند.

وی افزود: ثبت نام ابتدایی در سراوان و چهار شهر سراوان در مجموع 80 نفر بوده است که از این مجموع 7 نفر معادل 9 درصد ثبت نام کرده اند و از این مجموع73 نفر معادل 91 درصد آقایان بوده اند.

این مقام مسئول گفت: انصراف و عدم احراز صلاحیت تعدادی از کاندیدا به 64 نفر رسید اما احراز صلاحیت چند نفر هنوز قطعی نشده و احتمالا در چند روز آینده به این تعداد اضافه شود وجود دارد.

تجلیلی اضافه کرد: در شهر سراوان در حال حاضر 28 داوطلب، گشت 14 نفر، محمدی 9 نفر و سیرکان نیز 13 نفر داوطلب وجود دارد که با هم به رقابت پرداخته اند.

وی خاطر نشان کرد: در سراوان 126 شعبه اخذ رأی خواهیم داشت، تعداد کل شعب شهر و بخش مرکزی 77 شعبه است، تعداد شعب شهری 36 شعبه معادل 47 درصد و 43شعبه روستایی معادل 53 درصد از کل شعب است.

فرماندار سراوان افزود: تعداد شعب ثابت در سراوان 58 شعبه معادل 75 درصد، تعداد شعب سیار نیز 19 شعبه 25 درصد از تعداد کل شعب شهرستان و تعداد شعب ویژه بانوان نیز 15 شعبه  است.

تجلیلی اضافه کرد:107 تعداد شعب عادی در سراوان 107 شعبه معادل 75 درصد و تعداد شعب ویژه خواهران در کل 19 شعبه معادل 15 درصد تعداد کل شعب شهرستان است

وی اذعان کرد: در مجموع بیش از 2هزار و 500 نفر از عوامل اجرایی، هیئت نظارت و هیئت اجرایی، تیم های نظامی و انتظامی در کار اجرایی انتخابات 28 خرداد مشارکت دارند.

فعالان فضای مجازی نقش مهمی در برگزاری انتخاباتی پرشور و حداکثری دارند

فرامرز دانش، فرماندار سرباز در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد: جمهوریت با مشارکت مردم مشخص می‌شود و به همین خاطر دشمنان انقلاب در این شرایط کنونی تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا حضور مردم را در انتخابات کمرنگ کنند.

وی افزود: انتظار ما از رسانه ها این است که برای مشارکت حداکثری مردم همه تلاش خود را برای اطلاع رسانی صحیح به کار بگیرند و وظیفه مان این است که حقایق و دستاوردها و واقعیت‌ها را برای مردم بازگو کنیم.

فرماندار سرباز با بیان این که بلوغ سیاسی مردم در انتخابات تجلی پیدا می کند، تصریح کرد: در همین راستا فضای مجازی بستر بسیار مناسبی جهت ایجاد نشاط و امید اجتماعی بوده و فعالان مجازی می توانند بازوان توانمندی در مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و انتخاب افراد اصلح و درست باشند، که نتیجه آن آبادانی هر چه بیشتر ایران را در پی خواهد داشت.

وی گفت: در آستانه انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا قرار داریم و انتخابات در ایران مظهر تجلی اراده مردم بوده و همواره مقام معظم رهبری بر ارزش و اهمیت آراء مردمی تاکیدات فراوانی دارند.

این مقام مسئول ضمن تشویق مردم به مشارکت حداکثری در انتخابات، خاطرنشان کرد: هر چه حضور شهروندان در انتخابات بیشتر باشد بهتر می توانیم امتیازات ویژه برای شهرستان به دست آوریم و مشارکت حداکثری یعنی یک امتیاز ویژه برای این منطقه نسبت به سایر شهرستان ها خواهد بود و راحت تر می توان این گونه امتیازها را (مشارکت حداکثری مردم) با تریبون مختلف به سمع و نظر مسئولان بالا دستی جهت نگاه ویژه به این حوزه ارائه کرد.

دانش گفت: شهرستان سرباز دارای ظرفیت های بسیار در حوزه های گوناگون بوده و این امر موجب شده در بخش های زیادی در سطح سیستان وبلوچستان نیز درخشیده و ممتاز باشیم که البته از فعالان رسانه و فضای مجازی هم خواستارم بیش از پیش به این توانمندی ها پرداخته و آن ها را به سمع و نظر مردم برسانند.

فرماندار شهرستان سرباز وظیفه اصلی رسانه‌ها در ایام انتخابات را افزایش شور انتخاباتی اعلام کرد و گفت: اصحاب رسانه باید تلاش کنند تا آگاهی مردم نسبت به نظام و انقلاب شفاف سازی و از آرمان های آن دفاع کنند.

وحدت میان ملت ایران سبب یاس و ناامیدی دشمنان و بدخواهان است

ابراهیم افرازه، فرماندار ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد: کاندیداها باید با رعایت اصل صداقت در چارچوب وظایف و اختیارات شورا، برنامه های خود را ارائه دهند تا مردم از میان آن ها گزینه‌های اصلح‌ را انتخاب کنند.

وی افزود: کاندیدای انتخاباتی باید در هنگام تبلیغات علاوه بر رعایت اخلاق، انصاف و صداقت از ارائه وعده های غیر واقعی و غیر متعارف پرهیز کند.

فرماندار بمپور تصریح کرد: کاندیداها با عنایت به شیوع گسترده بیماری کرونا دید و بازدیدهای تبلیغاتی را محدود کنند و همچنین رعایت شیوه‌ نامه‌های بهداشتی را مدنظر قرار دهند.

این مقام مسئول مجریان و عواملین برگزاری انتخابات را امانت دار آرای مردم دانست و عنوان کرد: تمام توان و تلاش خود را در راستا حفظ و صیانت آرا خواهیم داشت تا خدشه ای به این امانت مردم وارد نشود.

افرازه خاطرنشان کرد: حضور پرشور آحاد جامعه طبق فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) پای صندوق های رای و همچنین اتحاد و وحدت بین مردم و مسئولین موجبات، یأس، ناامیدی و شکست دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران را فراهم خواهد ساخت.

فرماندار بمپور از عموم مردم فهمیم شهرستان بمپور خواست با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی در مکان های شعب اخذ رأی در جهت کاهش و جلوگیری از تجمع ترجیحاً در ساعات آغازین شروع فرآیند رای گیری با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در انتخابات شرکت کرده و از موکول کردن آن به ساعات پایانی خودداری کنند.

انتهای پیام/


کد مطلب: 138880

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/138880/حضور-پرشور-انتخابات-نابودگر-نقشه-های-شوم-دشمنان-وحدت-میان-همه-اقوام-مذاهب-همواره-حلال-مشکلات-کشور

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/