دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ,2 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۳
لیگ ملت‌های والیبال؛
پرش کانگورو از روی تور ایران/ شکست غیرمنتظرۀ شاگردان آلکنو با کام‌بک ناتمام!
 
تقابل تیم‌های ملی والیبال ایران و استرالیا با شکست ملی‌پوشان کشورمان خاتمه یافت.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ ملی‌پوشان بلندقامت تیم ملی والیبال ایران در چارچوب هفتۀ چهارم رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۱ متمرکز در شهر ریمینی ایتالیا و طی نخستین دیدار از این هفته، از ساعت ۱۴:۳۰ به‌وقت کشورمان مقابل تیم ملی والیبال ایتالیا صف‌آرایی کردند.
سروقامتان والیبال ایران که در هفتۀ سوم این دوره از رقابت‌ها برخلاف هفتۀ دوم عمل‌کرد چندان مناسبی از خود نشان نداده بودند، پس از کسب پیروزی مقابل تیم ملی والیبال ایالات متحدۀ آمریکا و پذیرش ۲ شکست پیاپی و نزدیک مقابل والیبالیست‌های صربستانی و آلمانی، ضمن ایستادن بر رتبۀ ششم گروهی پا به هفتۀ چهارم مسابقات VNL۲۰۲۱ گذاشتند.
 
ولادیمیر آلکنو سرمربی روس‌تبار تیم ملی والیبال ایران برای این دیدار مهم از ترکیب ۱۴ نفره میلاد عبادی‌پور، رضا عابدینی، سعید معروف، سیدمحمد موسوی، پوریا فیاضی، محمدرضا حضرت‌پور، مسعود غلامی، صابر کاظمی، علی‌اصغر مجرد، میثم صالحی، آرمان صالحی، امیرحسین اسفندیار، بردیا سعادت و جواد کریمی بهره جست.
 
نخستین ست این دیدار در شرایطی دنبال شد که ابتدا شاگردان ولادیمیر آلکنو برتری خود را به حریف اثبات داشتند و با برقراری اختلاف پوئنی مناسب، توانایی پیروزی خود را نشان دادند اما با چند اشتباه ورق برگشت تا درنهایت این تیم ملی والیبال استرالیا باشد که با امتیازشماری ۲۵ بر ۲۳، مقابل بلندقامتان والیبال ایران به پیروزی می‌رسد.
 
در ست دوم نیز عمل‌کرد متزتزل والیبالیست‌های ایرانی با اختلاف زیادی که بین امتیازات دو تیم به‌وجود آمد، ادامه یافت و باز هم کانگوروهای جنوب قارۀ آسیا توانستند برتری مطلق خود را با استفاده از تعلل و اشتباهات ملی‌پوشان والیبال ایران به اثبات برسانند. این ست نیز با پوئن‌شماری ۲۵ بر ۲۲ به سود رقیب زردوسبزپوش خاتمه یافت.
 
ست سوم هم با همان روند سینوسی و بی‌ثبات سپیدپوشان امروز تیم ملی والیبال ایران به سرانجام رسید. گرچه یاران سعید معروف اکثر دقایق را از حریف آسیایی خود پیش بودند اما همان تعلل‌ها و اشتباهات فردی ناشی از عدم تمرکز باعث شد که در روند امتیازگیری شاگردان ولادیمیر آلکنو اختلالاتی جدی وارد شود. ست سوم درنهایت با نتیجۀ ۲۵ بر ۲۳ به برتری ایران انجامید تا امیدها در این ست برای اردوگاه والیبال ایران زنده شود.
 
پس از این بازگشت به‌موقع بود که انگیزه‌های والیبالیست‌های ایرانی بیش‌تر شود تا در ست چهارم نیز به ادامۀ روند هجومی و امتیازگیری خود بپردازند. ملی‌پوشان والیبال ایران با عمل‌کردی حساب شده و نمایشی عاری از خطا توانستند اختلاف امتیاز خود را تا پایان ست فوق حفظ کنند و درنهایت با پوئن‌شماری ۲۵ بر ۱۸ راهی ست پایانی شوند.
 
ست پایانی نیز با رالی‌های متوالی و امتیازگیری‌های پینگ‌پنگی همراه بود تا هر احظه کسب حداکثر امتیازات ممکن از این بازی حساس‌تر و نفس‌گیرتر شود. باز هم اشتباهات بازیکنان ایران در این ست افزایش یافت تا استرالیایی‌های به ایران نزدیک شوند. درنهایت این ست و این بازی با امتیاز ۱۵ بر ۱۲ به سود کانگوروها خاتمه یافت تا این تیم ملی والیبال استرالیا باشد که با نتیجۀ ۳ بر ۲ پیروز این جدال جذاب لقب می‌گیرد.
 
 
بردیا سعادت، پشت‌خط‌زن جوان تیم ملی والیبال کشورمان با کسب ۱۶ امتیاز در این دیدار، مشترکاً با او‌دیا توانست عنوان امتیازآورترین بازیکن سالن را به خود اختصاص دهد.
 
تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود از هفتۀ چهارم این دوره از رقابت‌های VNL۲۰۲۱، از ساعت ۲۳:۳۰ فرداشب ۲۶ خردادماه به مصاف طلایی‌پوشان والیبال برزیل خواهد رفت.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۸۹۹


ارسال