دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ,2 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۰
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
عاملان قتل مسلحانه ۸ عضو یک خانواده در زاهدان دستگیر شدند
 
سردار احمد طاهری گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان سیستان و بلوچستان قاتل مسلحی که در تاریخ یازدهم خرداد ماه هشت عضو یک خانواده را در شهر زاهدان به قتل رسانده بود شناسایی و به همراه پنج همدستش دستگیر شدند.
سردار احمد طاهری، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: یازدهم خرداد ماه امسال در پی قتل مسلحانه ۸ عضو یک خانواده شامل ۲ زن، سه پسر و سه دختر در یکی از محلات شهر زاهدان موضوع شناسایی و دستگیری عاملان جنایت به صورت ویژه در دستور کار تیمی از کار آگاهان زبده پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: بلافاصله کارآگاهان پلیس آگاهی با حضور در صحنه قتل، تحقیقات تخصصی خود را برای شناسایی قاتلان آغاز کرد که در بررسي ها و تحقيقات صورت گرفته مشخص شد، از منزل مقتولان چند دستگاه گوشي موبايل و تعدادی لوازم منزل نیز سرقت شده است.

طاهری تصریح کرد: کار آگاهان پلیس آگاهی با توجه به سرنخ های به دست آمده و با تلاش شبانه روزی و اقدامات تخصصی خود عامل اصلی این جنایت را که جوانی ۲۶ ساله بود، شناسایی و متهم را طی یک عملیات ضربتی داخل مخفیگاهش در یکی از خیابان های شهر زاهدان دستگیر  کردند.

وی با بیان این که در بازرسی محل اختفاء او اموال سرقت شده از منزل مقتولان به همراه یک قبضه کلت کمری با ۲۷ فشنگ جنگی کشف شد، گفت: با دستگیری این متهم مشخص شد که وی به صورت حرفه ای در امر قاچاق مواد مخدر فعالیت داشته و با کمک پنج نفر از همدستانش مرتکب این جنایت شده است.

این مقام ارشد انتظامی اذعان کرد: در تحقیقات صورت گرفته متهم به جنایت ارتکابی اعتراف و اظهار داشت که چند روز قبل از جنایت با پدر و سرپرست مقتولان معامله نا صواب مواد مخدر داشته است که پس از اینکه او  خود را به دادگاه معرفی  و روانه زندان شده بود متهم به اتفاق همدستانش تصمیم می گیرند تا مواد مخدری که داخل منزل مقتولان بوده است را سرقت کنند.

وی افزود: متهم در شب حادثه به اتفاق همدستان خود به درب منزل مقتولان رفته و پس از تهدید اعضای خانواده با شلیک سلاح کمری اقدام به قتل آنها می کند و با توجه به اینکه مواد مخدر را داخل منزل پیدا نکرده بودند برای انحراف ذهن مأموران و گمراه ساختن پلیس، با صحنه سازی اقدام سرقت تعدادی از وسایل منزل کرده و از محل متواری می شوند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در نهایت با تلاش پلیس  ۵ همدست دیگر این فرد جانی شامل یک زن و ۴ مرد شناسایی و متهمان در چند عملیات ضربتی  دستگیر شدند.

سردار طاهری در پایان با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی خاطر نشان کرد: در این عملیات و در بازرسی از مخفیگاه متهمان علاوه بر توقیف يک دستگاه خودروي پژو ۴۰۵ استفاده شده در قتل، مقدار ۴۵ کیلو موادمخدر شامل ۴۳ کیلو گرم تریاک و ۲ کیلوگرم مرفین نیز کشف شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۹۰۹


ارسال