دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۴
انجام تمهیدات لازم برای تامین برق پایدار؛
انتخابات بدون خاموشی برگزار می شود/ آماده باش اکیپ های عملیاتی توزیع برق سیستان و بلوچستان
 
برای برگزاری انتخابات بدون خاموشی اقدامات و برنامه ریزی های زیادی از جمله آماده باش اکیپ های عملیاتی شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان، استفاده از مولدهای اضطراری و بازدید، کنترل و سرویس شبکه های توزیع برای تامین برق پایدار انجام شده است.
به گزارش عصرهامون؛ از اوایل خردادماه همزمان با افزایش زودهنگام دمای هوا و استفاده از سیستم های سرمایشی، روشن شدن زودتر از موعد پمپ های کشاورزی، کاهش تولید نیروگاه های برق آبی به دلیل کاهش بارندگی ها و استخراج غیرمجاز رمزارزها میزان مصرف برق در سراسر کشور افزایش یافت.
 
بر این اساس برای تامین برق پایدار مشترکین، برنامه اعمال خاموشی در بسیاری از استان ها از جمله سیستان و بلوچستان اجرا و در صورت افزایش مصرف بق بیش از حد مجاز این خاموشی ها اعمال شد.
 
در زمان برگزاری مناظره های انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری برخی از شهروندان زاهدانی خاموشی تجربه کردند که آن ها را از دیدن رقابت حساس کاندیداها در اعلام برنامه های دولت احتاملی خود محروم کرد.
 
البته به گفته مجید رضوانی، سرپرست روابط عمومی شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان و سخنگوی ستاد گذر از پیک تابستان ۱۴۰۰ استان، این خاموشی ها در زمان برگزاری مناظره های انتخابات ریاست جمهوری با برنامه نبود و موارد قطعی برق در استان مربوط به حوادثی است که رخ می دهد، گاهی برخورد خودرو با تیر برق هم می تواند موجب خاموشی شود و در زمان برگزاری مناظره انتخابات خاموشی بر اثر کمبود نیروی برق وجود نداشت.
 
بر این اساس یکی از دغدغه های موجود اعمال خاموشی در زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در سراسر استان است.

آماده باش توزیع برق برای انتخابات بدون خاموشی
 
خلیل عوض زاده، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان در این زمینه گفت: تمامی اکیپ های عملیاتی این شرکت در روز ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۰ به صورت آماده باش کامل بوده و تمام توان خود را برای انجام انتخاباتی بدون خاموشی به کار می گیرند.
 
وی ادامه داد: لغو تمامی مرخصی ها پرسنل این شرکت از هفته گذشته تا پایان انتخابات، استفاده از مولدهای اضطراری و بازدید، برگزاری نشست ها و جلسات توجیهی، کنترل و سرویس شبکه های توزیع از جمله اقدامات انجام شده برای تامین برق پایدار روز انتخابات است.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه کارکنان شرکت توزیع نیروی برق استان علاوه بر حضور باشکوه در انتخابات تامین کننده برق پایدار مراکز انتخاباتی نیز هستند گفت: همه نیروهای ستادی، مدیریتی، گروه های حراستی و عملیاتی با ناوگان مجهز به منظور حفاظت از تاسیسات توزیع برق و رفع معایب احتمالی در صورت بروز حوادث فنی آماده هستند.
 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان تصریح کرد: برای حفظ ایمنی، رعایت حریم شبکه‌های توزیع برق و پیشگیری از وقوع حوادث جانی و مالی به همشهریان، خواهشمند است ستادهای تبلیغاتی از نصب هرگونه بنر، تابلوهای تبلیغاتی، پوستر و عکس بر روی تجهیزات مربوط به شرکت توزیع برق این استان اعم از پایه‌های بتونی، چوبی و فلزی روشنایی معابر و تابلوهای برق توزیع هوایی و زمینی اجتناب کنند.
 
وی اظهار کرد: شماره تلفن ۱۲۱ اتفاقات شرکت توزیع نیروی برق این استان، روز برگزاری انتخابات علاوه بر رفع مشکلات مردم به صورت ویژه پاسخگوی حوادث برق خاص شعب انتخاباتی و مراکز مرتبط است.
 
انتهای پیام/
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۹۱۷


ارسال