شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ ,31 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۵
۲ خبر از فدراسیون تنیس؛
ورود رشتۀ تنیس به دانشگاه‌ها/ ارزبابی تنیسورهای نوجوان در رقابت‌های کشوری
 
طی تفاهم نامه ای که بین فدراسیون تنیس و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امضا خواهد شد، این رشته بصورت ساختاری و برنامه ریزی شده وارد دانشگاه ها می‌شود.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ در جلسه ای با‌حضور داود عزیزی رییس فدراسیون تنیس، پیمان والی نیا دبیر کمیته همگانی و اعضا کمیته، مقرر شد طی تفاهم نامه ای که بین فدراسیون تنیس و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، فدراسیون کارگری و‌ فدراسیون دانش آموزی امضا خواهد شد، این رشته بصورت ساختاری و برنامه ریزی شده وارد دانشگاه ها شود.

در این جلسه همچنین بحث و بررسی در خصوص تعیین هفته ای به عنوان هفته تنیس با هدف توسعه و تعالی این رشته در ابعاد همگانی صورت گرفت و در همین راستا قرار است به زودی هفته ای به عنوان هفته تنیس مشخص شود و در این باره یک هفته ای جشنواره های مختلف با هدف همگانی شدن این رشته برگزار شود.

‎همچنین پویش من تنیسور هستم به زودی آغاز خواهد شد و در راستای حمایت از هیات های استانی تجهیزات این رشته و کمک های مختلف به انها برای توسعه و پیشرفت رشته تنیس صورت خواهد گرفت.

بازیکنان نوجوانان در مسابقات ارزیابی می شوند

عباس خیلتاش رئیس کمیته فنی فدراسیون تنیس در گفتگو با سایت فدراسیون تنیس با اشاره به برگزاری مسابقات تنیس رده های سنی کشور از ۳ تیر ماه در زمین های مجموعه ورزشی آزادی تصریح کرد: این دوره از مسابقات در رده های سنی زیر ۱۰ ، ۱۲، ۱۴، ۱۶ و ۱۸ سال در ۲ بخش دختران و پسران برگزار می شود.

وی ادامه داد: با توجه به برگزاری مسابقات، در نظر داریم تا اولین مرحله ارزیابی و شناسایی بازیکنان برتر رده سنی زیر 12 و ۱۴ سال را با هدف دعوت و حضور در اردو های انتخابی تیم های ملی طی ماههای آینده برگزار کنیم.

خیلتاش در پایان اظهار اظهار داشت: با هدف ارزیابی بازیکنان نوجوان، مربیان تیم های ملی زیر ۱۲ و ۱۴ دختران و پسران در محل مسابقات حضور پیدا می کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۹۴۳


ارسال