دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ,2 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۱۵
همزمان با سراسر کشور رقم خورد؛
آغاز رای گیری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در سیستان و بلوچستان
 
فرآیند رای گیری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور از ساعت ۷ صبح امروز ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ در سیستان و بلوچستان آغاز شد.
به گزارش عصرهامون؛ فرآیند رای گیری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور از ساعت ۷ صبح امروز ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ در سیستان و بلوچستان آغاز شد.

به گفته عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، انتخابات تا ۱۲ شب در ۲۸ خرداد برگزار می‌شود و امکان تمدید تا ساعت ۲ بامداد را هم دارد.

مردم ولایتمدار سیستان و بلوچستان، امروز نیز همچون دوره های گذشته انتخابات از آغازین ساعات صبح پشت درهای بسته حوزه های رای گیری حضور داشتند تا تعرفه های رای خود را در نخستین دقایق شروع انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا به داخل صندوق های رای بیندازند.

شور و هیجان مردم برای انتخاب اصلح و تغییر سرنوشت خویش و امید به حل مشکلات آن ها را پای صندوق های رای آورده است.

آن ها اگرچه مشکلات اقتصادی زیادی را پشتر سر گذاشتند و در تنگناهای معیشتی هستند، اما باز هم از انقلاب اسلامی خو که میراث خون شهیدان است پشتیبانی می کنند و در این راه با حضور آگاهانه و حداکثری خود مشت محکمی بر دهان یاوه گویان می زنند.

انتخابات امسال در ۵۱شهر و سه هزار و ۴۹۶ روستای استان برگزار می شود

به گفته ابوذر کوثری، معاون سیاسی اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان، انتخابات امسال در ۵۱شهر و سه هزار و ۴۹۶ روستای استان برگزار می شود.

بر اساس اظهارات رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان؛ در این خطه از کشور ۱۰ هزار و ۹۹۳ کرسی شهری و۱۰ هزار و ۷۲۲ کرسی روستایی، به فرزندان این سرزمین تعلق گرفته تا در منصب شورا انجام وظیفه کنند.

وی بیان کرد: در این خطه از کشور حدود یک میلیون و ۶۸۰ هزار و ۶۰۵ نفر واجدین شرایط رای دادن هستند، که از این تعداد ۷۳ هزار نفر رای اولی برای نخستین بار در پای صندوق‌های اخذ رای حضور خواهند یافت.

به گفته این مقام مسئول ۲ هزار و ۲۹۹ شعبه اخذ رای ثابت و سیار برای انتخابات پیش‌رو در سراسر سیستان و بلوچستان درنظر گرفته شده که از این تعداد صندوق‌های درنظرگرفته شده ۳۰ درصد شعبه های شهری و ۷۰ درصد شعبه های روستایی هستند و در مجموع  ۴۲ درصد این شعبه ها ثابت و پنجاه و هشت درصد نیز سیار است.

رای گیری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در ۱۲۶ شعبه سراوان آغاز شد
 
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور در سراوان در ۱۲۶ شعبه اخذ رأی آغاز شد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور از ساعت ۷ صبح امروز ۲۸ خردادماه در شهرستان مرزی سراوان در شرقی ترین نقطه کشور نیز آغاز شد.

سعید تجلیلی فرماندار سراوان در این رابطه گفته است؛ فرآیند سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۱۲۶ شعبه اخذ رأی در سراوان انجام خواهد گرفت که تعداد کل شعب شهر و بخش مرکزی ۷۷  شعبه است، تعداد شعب شهری ۳۶ شعبه معادل ۴۷ درصد و ۴۳ شعبه روستایی معادل ۵۳ درصد از کل شعب است‌.

مردم مرزدار سراوان بار دیگر با حضور حماسی خود ضمن به نمایش گذاشتن شکوه حضور به ندای مقام معظم رهبری لبیک می گویند.

رای گیری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در ۱۴۱ شعبه ایرانشهر آغاز شد
 
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور در ایرانشهر در ۱۴۱ شعبه اخذ رأی آغاز شد.
 
 
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور از ساعت ۷  صبح امروز ۲۸  خردادماه در شهرستان ولایت مدار ایرانشهر آغاز شد.

علی شعبانی، معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر در این زمینه بیان کرد: تعداد کل شعب اخذ رای در شهرستان ۱۴۱شعبه بوده که از این تعداد ۶۷ شعبه مربوط به شهری که از این تعداد ۶۲ شعبه در شهر ایرانشهر و پنج شعبه در بزمان برنامه ریزی شده است.

مردم ولایی ایرانشهر بار دیگر با حضور حماسی خود ضمن به نمایش گذاشتن شکوه حضور به ندای مقام معظم رهبری لبیک خواهند گفت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۹۶۷


ارسال