دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ,2 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
رضا راحت دهمرده گفت: امروز تا ساعت ۱۶ و فردا همزمان با روز انتخابات از ابتدای ساعت رای گیری تا پایان آن ادارات ثبت احوال در سراسر سیستان و بلوچستان باز هستند و افرادی که تا پیش از ۱۸ خردادماه درخواست تعویض شناسنامه یا صدور المثتی داشتند با مراجعه به این ادارات می توانند شناسنامه های خود را دریافت کنند.
رضا راحت دهمرده، مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: پیش از این از طریق رسانه ها اعلام شده بود افرادی که شناسنامه ندارند یا نیاز به تعویض شناسنامه و صدور المثنی دارند با مراجعه به ادارات ثبت احوال درخواست خود را تا ۱۸ خردادماه اعلام کنند و این کار را به روز انتخابات موکول نکنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه اطلاعات هموطنان از طریق ثبت احوال به وزارت کشور ارسال می شود این مهلت تا ۱۸ خردادماه تعیین شده است تا هموطنان به مشکل برنخورند.

این مقام مسئول تصریح کرد: افرادی که درخواست خود را تا ۱۸خرداد به ادارات ثبت احوال تحویل داده اند تا ۲۵ خرداد ماه برای آن ها شناسنامه صادر شده و در اختیار آن ها قرار داده شده است.

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان بیان کرد: امروز هم تا ساعت ۱۶ و فردا همزمان با روز انتخابات از ابتدای ساعت رای گیری تا پایان آن ادارات ثبت احوال در سراسر استان باز هستند و افرادی که تا پیش از ۱۸ خردادماه درخواست تعویض شناسنامه یا صدور المثتی داشتند با مراجعه به این ادارات می توانند شناسنامه های خود را دریافت کنند.

راحت دهمرده اظهار کرد: برای شرکت در انتخابات الزامی به عکسدار بودن شناسنامه نیست و به همراه داشتن شناسنامه و شماره ملی جهت حضور در انتخابات کفایت می کند.

وی ادامه داد: علاوه بر ادارات، دفاتر پیشخوان ارائه دهنده خدمات ثبت احوال در ( زاهدان و زابل) نیز باز بوده و شناسنامه افراد درخواست کننده در آن دفاتر‌ را تحویل مراجعین می دهند.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۹۷۵


ارسال