دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ,2 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
آیت الله محامی گفت: مردم با انتخاب اصلح و حضور پرشور نقطه عطفی را در تاریخ انقلاب رقم بزنند.
به گزارش عصرهامون به نقل از زاهد نیوز، آیت الله مصطفی محامی امام جمعه زاهدان در خطبه های نماز جمعه بیان کرد: امام رضا(ع) از جلساتی که مامون تشکیل می داد بهترین استفاده را برای بیان معارف اسلام ناب محمدی و مکتب اهل بیت می کرد فرمایشات ایشان درباره جایگاه امامت توسط کارگزاران خلافت عباسی منتشر می شد و شیعیان و پیروان قدرت می یافتند.

وی افزود: یکی از ویژگی های امام رضا (ع) گفت و گو با علمای ادیان و مذاهب بود،  علمای اسلام از شیعه و سنی باید اهل گفت و گو با مذاهب و ادیان دیگر باشند علمای اسلامی از هر مذهبی باشند نباید مخاطب خود را تنهت هم مذهبان خود بدانند بلکه جامعه بشری اعم از مسلمان و غیر مسلمان را مخاطب دانسته و جامعه بشری را با معارف اهل بیت آشنا کنند.
وی خاطرنشان کرد: اگر این مسولیت بزرگ را برای خود قائل باشیم باید برای آن آمادگی کسب کنیم و آماده رویارویی با ادیان و مذاهب مختلف را داشته و حقانیت اسلام را به اثبات برسانیم و تبلیغ دین اسلام را به صورت گسترده و احسن انجام دهیم.

شرکت در انتخابات ادای دین و نشان دهنده غیرت ملی و انقلابی است

آیت الله محامی تاکید کرد: حوزه های علمیه مسولیت سنگینی دارند و باید علمایی متهعد، روانشناس و توانمند را در سطح داخلی و بین المللی تربیت کنند و مردم و مسئولان نیز از آنها حمایت و پشتیبانی کرده و فرزندان با استعداد خود را برای ثبت نام در حوزه های علمیه بفرستند و پشتیبانی مادی و معنوی داشته باشند تا آنان رسالت خطیر خود را به نحو احسن انجام دهند.

وی اذعان کرد: یکی از راههای تقوا عمل به وظیفه است ، شرکت در انتخابات حق و تکلیف مردم و ادای دین و نشان دهنده غیرت ملی و انقلابی است همه ما حق داریم در سرنوشت خود و فرزندان مان شرکت کنیم و در قبال جامعه مسولیت داریم و این دینی به شهدا و امام راحل است چراکه امنیت و تمامیت ارضی کشور نتیجه رشادت و ایثارگری آنهاست ما به آنها مدیونیم و برای ادای این رسالت باید در عرصه های مهم ماند انتخابات حضور بهم رسانیم.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: رهبری گفتند هر ایرانی حتی اگر من و نظام را قبول ندارند برای قدرت ایران در انتخابات شرکت کنند  و این نشان دهنده غیرت ملی است، مردم ما هر زمان احساس کردند نیاز به حضور در صحنه است وارد میدان شدند و با توجه به هجمه تبلیغات دشمن مردم باز هم رشد سیاسی خود را نشان دادند.

وی تصریح کرد: حصور مردم در انتخابات  بی سابقه بود و مسئولان را غافلگیر کرد و از اوایل صبح همه به سوی صندوق های رای رفتند و شاهد صف های طولانی بودیم و این نشان دهنده غیرت ملی، انقلابی و هوشمندی مردم مومن متعهد ماست.

حطیب نماز جمعه زاهدان افزود: ما در کشور با مشکلات مخالفی روبرو هستیم که برخی به دلیل تحریم ها و توطئه‌های دشمنان و بعضی ناشی از ضعف مدیریت، نظارت و سو مدیریت است مانند فسادهای مالی که در دستگاه های مختلف دیده می شود بنابراین باید تلاش کنیم کسانی را انتخاب کنیم که عالم، مدیر مدبر، متعهد، شجاع و توانمند باشند و با اعتماد به خدا و مشارکت و همکاری مردم در جهت حل مشکلات کشور و پیشرفت و آبادانی بیشتر تلاش کنند.

وی گفت: کسانی که هنوز رای نداده اند به سرعت پای صندوق ها رفته و به ساعات پایانی موکول نکنند تا ازدحام پیش نیاید و انتخابات با سلامت برگزار شود و انتخاباتی سالم و پرشور داشته باشیم، رقابت های انتخاباتی چه در سطح کاندیدا چه در سطح ستادها و مردم باید از فردا به رفاقت تبدیل شود کار باید برای خدا و به دور از وسوسه های شیطان باشد.

مردم با انتخاب اصلح و حضور پرشور نقطه عطفی را در تاریخ انقلاب رقم بزنند

وی ادامه داد: در زمان انتخابات وظیفه داریم تنور انتخابات را گرم کنیم اما بعد انتخابات صحنه عوض می شود و نباید رقابت‌ها ادامه یابد و کاندیدا و طرفداران آنها رقابت را تبدیل به رفاقت کنند و دست در دست هم برای نظام اسلامی و مردم  تلاش کنند، منتخب اکثریت مردم منتخب همه مردم است هرکس رای اکثریت را بیاورد منتخب همه خواهد بود و باید خود را ریس جمهور و عضو شورای شهر همه مردم دانسته و به همه خدمت کند.

وی افزود: اینگونه نباشد که فرد منتخب خود را مدیون کسانی بداند که به او رای دادند و یا تبلیغ کرده اند  و گرنه دچار آسیب های بزرگ انتخابات خواهیم شد و عملکردش طوری باشد که شائبه این گونه موارد پیش نیاید برخی در بعضی کشورها روی کاندیدا سرمایه گذاری می کنند و سپس در صورت برنده شدن  باید جبران کند و این از اساس غلط و گناه است.

آیت الله محامی با بیان اینکه مردم با انتخاب اصلح و حضور پرشور نقطه عطفی را در تاریخ انقلاب رقم بزنند ، خاطرنشان کرد: منتخب مردم باید خود را خدمتگزار و مدیون همه ملت بداند چه کسانی که به او رای داده و یا نداده اند و ما مردم نیز باید مطالعه گری و امریه معروف و نهی ازمنکر اجتماعی خود را تقویت کنند تا مسولان انتخابی و انتصابی به خطا نروند و هر جا انحرافی دیده شد مردم در مقابل ان بایستند و مطالبه گری کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۰۰۸


ارسال