دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ,2 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۷
در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مطرح شد؛
حضور گسترده مردم نشانه غیرت و هوشمندی ملت ایران است/ علاج دردهای مزمن کشور در انتخابات پرشور و انتخاب اصلح
 
ائمه جمعه سیستان وبلوچستان در خطبه‌های امروز خود درباره انتخابات و لزوم مشارکت در آن سخن گفتند.
به گزارش عصرهامون، ائمه جماعت سیستان وبلوچستان ظهر امروز 28 خرداد ماه، در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه بیان کردند: شرکت در انتخابات یک وظیفه است که باید به آن توجه کرد، مشارکت گسترده، پر شور و بصیرانه در پای صندوق های رأی و انتخاب فرد اصلح زمینه ای برانی اقتدار ایران و عاملی برای یاس و ناامیدی دشمنان است.

 شرکت در انتخابات ادای دین و نشان دهنده غیرت ملی و انقلابی است

آیت الله مصطفی محامی، امام جمعه زاهدان بیان کرد: یکی از ویژگی های امام رضا (ع) گفت و گو با علمای ادیان و مذاهب بود،  علمای اسلام از شیعه و سنی باید اهل گفت و گو با مذاهب و ادیان دیگر باشند؛ علمای اسلامی از هر مذهبی باشند نباید مخاطب خود را تنها هم مذهبان خود بدانند بلکه جامعه بشری اعم از مسلمان و غیر مسلمان را مخاطب دانسته و جامعه بشری را با معارف اهل بیت آشنا کنند.

وی افزود: اگر این مسئولیت بزرگ را برای خود قائل باشیم باید برای آن آمادگی کسب کنیم و آماده رویارویی با ادیان و مذاهب مختلف را داشته و حقانیت اسلام را به اثبات برسانیم و تبلیغ دین اسلام را به صورت گسترده و احسن انجام دهیم.

 محامی تاکید کرد: حوزه های علمیه مسئولیت سنگینی دارند و باید علمایی متهعد، روانشناس و توانمند را در سطح داخلی و بین المللی تربیت کنند و مردم و مسئولان نیز از آنها حمایت و پشتیبانی کرده و فرزندان با استعداد خود را برای ثبت نام در حوزه های علمیه بفرستند و پشتیبانی مادی و معنوی داشته باشند تا آنان نیز رسالت خطیر خود را به نحو احسن انجام دهند.

وی اذعان کرد: یکی از راه های تقوا عمل به وظیفه است، شرکت در انتخابات حق و تکلیف مردم و ادای دین و نشان دهنده غیرت ملی و انقلابی است، همه ما حق داریم در سرنوشت خود و فرزندان مان شرکت کنیم و در قبال جامعه مسئولیت داریم و این دینی به شهدا و امام راحل است چراکه امنیت و تمامیت ارضی کشور نتیجه رشادت و ایثارگری آنهاست، ما به آنها مدیونیم و برای ادای این رسالت باید در عرصه های مهم مانند انتخابات حضور بهم رسانیم.

امام جمعه زاهدان ادامه داد:به فرموده رهبر معظم انقلاب "هر ایرانی حتی اگر من و نظام را قبول ندارند برای قدرت ایران در انتخابات شرکت کند و این نشان دهنده غیرت ملی است"، مردم ما هر زمان احساس کردند نیاز به حضور در صحنه است وارد میدان شدند و با توجه به هجمه تبلیغات دشمن مردم باز هم رشد سیاسی خود را نشان دادند.

وی تصریح کرد: حضور مردم در انتخابات بی سابقه و مسئولان را غافلگیر کرد، به گونه ای که از اوایل صبح همه به سوی صندوق های رای رفتند و شاهد صف های طولانی بودیم و این نشان دهنده غیرت ملی، انقلابی و هوشمندی مردم مومن متعهد ما است.

خطیب نماز جمعه زاهدان افزود: ما در کشور با مشکلات مختلفی روبرو هستیم که برخی به دلیل تحریم ها و توطئه‌های دشمنان و بعضی ناشی از ضعف مدیریت، نظارت و سو مدیریت است مانند فسادهای مالی که در دستگاه های مختلف دیده می شود بنابراین باید تلاش کرده و کسانی را انتخاب کنیم که عالم، مدیر، مدبر، متعهد، شجاع و توانمند باشند و با اعتماد به خدا و مشارکت و همکاری مردم در جهت حل مشکلات کشور و پیشرفت و آبادانی بیشتر تلاش کنند.

وی گفت: کسانی که هنوز رای نداده اند به سرعت پای صندوق ها رفته و به ساعات پایانی موکول نکنند تا ازدحام پیش نیاید و انتخابات با سلامت برگزار شود و انتخاباتی سالم و پرشور داشته باشیم.

مردم با انتخاب اصلح و حضور پرشور نقطه عطفی را در تاریخ انقلاب رقم بزنند

وی ادامه داد: در زمان انتخابات وظیفه داریم تنور انتخابات را گرم کنیم اما بعد انتخابات صحنه عوض می شود و نباید رقابت‌ها ادامه یابد و کاندیدا و طرفداران آنها رقابت را تبدیل به رفاقت کنند و دست در دست هم برای نظام اسلامی، منتخب اکثریت مردم منتخب همه مردم است هرکس رای اکثریت را بیاورد منتخب همه خواهد بود و باید خود را رئیس جمهور و عضو شورای شهر همه مردم دانسته و به همه خدمت کند.

وی افزود: اینگونه نباشد که فرد منتخب خود را مدیون کسانی بداند که به او رای داده و یا تبلیغ کرده اند و گرنه دچار آسیب های بزرگ انتخابات خواهیم شد بلکه باید عملکردش طوری باشد که شائبه این گونه موارد پیش نیاید، برخی در بعضی کشورها روی کاندیدا سرمایه گذاری می کنند و سپس در صورت برنده شدن  باید جبران کند و این از اساس غلط و گناه است.

محامی با بیان اینکه مردم با انتخاب اصلح و حضور پرشور نقطه عطفی را در تاریخ انقلاب رقم بزنند، خاطرنشان کرد: منتخب مردم باید خود را خدمتگزار و مدیون همه ملت بداند چه کسانی که به او رای داده و یا نداده اند و ما مردم نیز باید مطالعه گری و امر به معروف و نهی ازمنکر اجتماعی خود را تقویت کنیم تا مسئولان انتخابی و انتصابی به خطا نروند و هر جا انحرافی دیده شد مردم در مقابل آن بایستند و مطالبه گری کنند.
 
حضور بصیرانه و پرصلابت سراوانی ها پای صندوق رای

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری، امام جمعه سراوان بیان کرد: امروز جمعه ۲۸ خرداد ماه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر رو روستا در حال برگزاری است که از آغازین لحظات شاهد حضور پر شور و بصیرانه مردم سراوان در پای صندوق های رأی بوده ایم.
 
وی افزود: شرکت در انتخابات یک وظیفه است که باید به آن توجه کرد، مشارکت گسترده، پر شور، و بصیرانه در پای صندوق های رأی و هم انتخاب انسان صالح و در تراز انقلاب اسلامی نکته ای دیگر است که باید دقت شود.
 
امام جمعه سراوان ادامه داد: از ساعات اولیه آغاز اخذ رای مردم سراوان در صف رای بودند که این مهم نشان از ایمان و دشمن شناسی قوی مردم این خطه از کشور دارد که دل در گروه نظام و انقلاب اسلامی دارند و می دادند دشمنی که هزینه و تبلیغات می کند دشمن آسایش و آرامش مردم و نظام است.
 
بامری اضافه کرد: مردم حقیقت انقلاب اسلامی را با همه دشمنی دشمنان درک کرده اند که معاندین از صدر انقلاب نبردهایی را در زمین ها و جبهه های مختلف داشته اند، شاید این نبرد های نفس گیر در جاهای دیگر انجام می شد بار آن حکومت باید از بین می رفت اما با تمام بی مهری های داخلی و خارجی شاهد پیشرفت چشمگیر انقلاب اسلامی هستیم.
 
وی خاطر نشان کرد: دشمن رو به افول است، اگر بتوانیم انتخاب درست در این دوره داشته باشیم در نبرد به کلی شکست خواهند خورد و جهادی در بحث اقتصادی در همه جوانب شروع خواهد شد و همان اندک امید دشمن نیز از بین می رود.
 
امام جمعه سراوان گفت: دشمن در جنگ نرم در تلاش است تا با تحریف بین مردم و انقلاب فاصله ایجاد کند اما علی رغم تمامی تلاش هایی که توسط اول های رسانه ای در حال انجام دادن است، شاهد رو به افول بودن آنها نیز در این زمینه هستیم‌ چرا که مردم انقلابی و بصیر امید به انقلاب دارند که پرچم استکبار و قلدران عالم را به زیر کشیده است.
 
بامری بیان کرد: حضور شور آفرین و بصیرانه مردم در پای صندوق های رأی نشان می دهد که مردم با همه سختی های معیشتی پایبند به خون شهدا و راه امام و فرموده های رهبر انقلاب هستند.
 
وی گفت: انتظار داریم فرد منتخب مجاهدت های شبانه روزی داشته باشد که مشکلات رفع شود، در مسیر ولی خدا باشند چرا که تنها راه برون رفت از همه مشکلات گوش به فرمان رهبر فرزانه انقلاب است و از سوی دیگر به ظرفیت های داخلی توجه و از دشمن نهراسد و با فساد مبارزه کند.

مشارکت حداکثری باعث نا امیدی دشمن می شود

حجت الاسلام محمود پارسا، امام جمعه شهر بنجار نیز گفت: امروز دشمنان اسلام و انقلاب در صدد ضربه به زیر ساخت های فرهنگی کشور هستند که باید با برنامه های فرهنگی و تبلیغی جلو فعالیت های دشمن را بگیریم.

خطیب جمعه شهر بنجار در ادامه به تحلیل انتخابات پرداخت و افزود: امروز روز تاریخی و سرنوشت ساز برای جمهوری اسلامی ایران است زیرا نگاه تمام دنیا به سمت ایران بوده، مهم است که چقدر مشارکت داشته و چه کسی را انتخاب کنیم.

وی ادامه داد: مردم ما با مشارکت حداکثری امید دشمنان را به ناامیدی مبدل خواهند ساخت و از این آزمایش و امتحان الهی سربلند بیرون خواهند آمد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۰۱۱


ارسال