شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ ,23 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۷
سرپرست معاونت اجتماعی دادگستری کل سیستان و بلوچستان:
هیچ پرونده تخلفات انتخاباتی در سیستان و بلوچستان تشکیل نشد
 
حجت‌الاسلام غلامرضا نجفی گفت: هیچ پرونده تخلفات انتخاباتی در سیستان و بلوچستان تشکیل نشد و هفت مورد از گزارشات تخلفات انتخاباتی که به ما رسید منتهی به ارشاد و انذار و تمهیدات پیشگیرانه شد.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام غلامرضا نجفی، سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان در پاسخ به سوال خبرنگار ما گفت: دستگاه قضایی باید بتواند اقدامات خود را در بستر رسانه به موقع به سمع و نظر مردم برساند و به سرعت تخلفات و جرائم را رصد و پایش کند.

وی ادامه داد: جرائم و تخلفات انتخاباتی را به مراجع قضایی ارسال کردیم که با ارشاد و انذار حل شد، اطلاع رسانی لازم را با جامعه هدف فرمانداری ها و شهروندان داشتیم که در نتیجه پرونده ای تشکیل نشد و همه در مرحله ارشاد رفع شد.

این مقام قضایی تصریح کرد: اطلاع رسانی، تشریح و توضیح مفاد قانون، جرائم و مجازات های قانونی از طریق رسانه های جمعی با هدف ارتقا آگاهی های عمومی، کاهش و پیشگیری از وقوع جرائم از مصادیق جرائم و تخلفات انتخاباتی است.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: هفت مورد از گزارشاتی که به ما رسید منتهی به ارشاد و انذار و تمهیدات پیشگیرانه شد.

نجفی عنوان کرد:  ستاد پیشگیری در سه مقطع زمانی قبل، حین و بعد از برگزاری انتخابات رصد و پایش جرائم انتخاباتی را انجام داد که تبلیغات زودهنگام یا خارج از بازه زمانی تبلیغات یکی از مهم ترین موارد تخلفات بوده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۱۱۰


ارسال