سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ,3 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۴
معاون آبزی‌پروری شیلات سیستان و بلوچستان:
طرح بیمه پایه مزارع پرورش میگو اجرایی شد/ توسعه صنعت نیازمند حمایت همه جانبه از تولید
 
حمیدرضا نصیری گفت: بیمه پایه میگو برای تمامی پست لاروهای ذخیره شده در مزارع مجتمع پرورش میگو ی شهید صنعتی گواتر اجرایی شد.
به گزارش عصرهامون، حمیدرضا نصیری؛ معاون آبزی‌پروری شیلات استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد:  طرح بیمه پایه میگو برای تمامی پست لاروهای ذخیره شده در مزارع مجتمع پرورش میگوی شهید صنعتی گواتر اجرایی شد.

وی افزود:  علی رغم مسائل و ابهامات به وجود آمده همچنین نواقصی که در بیمه محصول مطرح می باشد، بهره برداران میگو استان موضوع بیمه پایه میگو از مبادی تولید را پیگیری و اقدام کردند، به نحوی که براساس بررسی و پیگیری های صورت گرفته تقریبا تمامی پست لارو های ذخیره سازی شده در مزارع پرورش میگو مجتمع شهید صنعتی گواتر بیمه پایه شدند.
 
وی تصریح کرد: این موضوع شامل پست لارو های خروجی از مراکز تکثیر استان و لارو های وارداتی از خارج استان می شود.
 
معاون آبزی‌پروری شیلات استان سیستان و بلوچستان گفت: بیمه محصول یک موضوع با اهمیت در پشتیبانی و حمایت از صنعت آبزی پروری میگو است که می تواند ریسک سرمایه گذاری در این زمینه را کاهش دهد و تعاملات سازنده فی مابین بهره برداران میگو و صندوق بیمه و اعمال نظرات اصلاحی، تعدیلات و اصلاحات در آن به جذابیت و تشویق بهره برداران جهت استقبال از بیمه محصول کمک کند.

نصیری ادامه داد: بیمه مراکز تکثیر نیز از مطالبات صنعت آبزی پروری میگو است که در فضای کارشناسی و با رویکرد حمایت همه جانبه از صنعت در سال آینده شاهد بیمه حمایتی و کارآمد از مجموعه صنعت آبزی پروری میگو خواهیم بود.
 
وی خاطر نشان کرد: آبزی پروری میگو در نوار ساحلی جنوب سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های قابل توجهی را به لحاظ تولید و تامین پروتئین با کیفیت و به تعبیری امنیت غذایی و همچنین ایجاد اشتغال دارد.
 
وی اشاره کرد: توسعه این صنعت با توجه به ظرفیت های منطقه باعث تحول بزرگی در رشد اقتصادی و بهبود معیشت مردم می شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۱۲۶


ارسال