يکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ ,25 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۳
امام جمعه موقت اهل سنت ایرانشهر؛
کرامات امام رضا(ع) باور مشترک شیعه و سنی است
 
مولوی خلیل رسولی زاده گفت: معجزات و کرامات امام رضا(ع) باور مشترک شیعه و سنی است.
به گزارش عصرهامون مولوی خلیل رسولی زاده، امام جمعه موقت اهل سنت ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: در طول تاریخ همیشه بشر با اعمال خارق العاده‏ اى روبرو بوده که این ها همیشه اعجاب و تحسین انسان ها را برانگیخته و موجب ایمان او به کسى یا چیزى شده است.

وی افزود: در حقیقت معجزه عبارت است از امر خارق العاده‌ای که با اراده خدای متعال از شخص مدعی نبوت، ظاهر شود و نشانه صدق ادعای وی باشد. 

این خطیب جمعه تصریح کرد: امام رضا(ع) همانند دیگر امامان معصوم(ع) دارنده تمام کمالات و فضائل اخلاق انسانی در مرتبه اعلی بوده و در نزد همه دوستان و محبانش قابل ستایش است، حتی دشمنان کینه توز و سرسخت به مدح و ستایش آن حضرت پرداختند.

وی با بیان اين که امام رضا(ع) هرگز به کسی یک کلمه جفا نکرده و نیازمندی را از درگاه خویش رد نکرده، خاطرنشان کرد: از نظر آن بزرگوار هیچ عملی برتر و با ارزش تر از نماز نیست و آن را در اول وقت اقامه می کرد و به هیچ قیمتی فضیلت نماز اول وقت را از دست نمی داد.

رسولی زاده بیان کرد: حرم مطهر امام‌ رضا(ع) در مشهد، از ديرباز مورد احترام علما و بزرگان اهل سنت بوده‌ است. 

وی با اشاره به این‌ که‌ معجزات و کرامات امام رضا(ع) باور مشترک شیعه و سنی است، اضافه کرد: معجزات امام رضا (ع) فراتر از آن چیزی است که حتی در باورها و اندیشه های ما نمی گنجد و انسان هایی هستند که با تشرف به بارگاه ملکوتی آن امام معصوم از دریای بی کران کرامتش بهره و نصیبی بردند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۱۷۰


ارسال