شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ ,23 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۵
در نشست استاندار و دادستان زاهدان مطرح شد؛
احیای بیش از ۶۰ واحد تولیدی و صنعتی در سیستان و بلوچستان/ بسیاری از مجرمان فریب خورده و قربانی باندهای بزرگ هستند
 
احیا و فعالیت مجدد بیش از ۶۰ واحد تولیدی و صنعتی در سیستان و بلوچستان و درگیری‌های طایفه‌ای، قتل‌ها و ناامنی‌های ناشی از قاچاق مواد مخدر از مهم ترین مباحث دیدار استاندار سیستان و بلوچستان با دادستان عمومی و انقلاب زاهدان بود.
به گزارش عصرهامون؛ احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان صبح امروز در دیدار با دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان که به همراه چند تن از مدیران کل استانداری صورت گرفت، ضمن تبریک فرارسیدن میلاد امام رضا(ع) و هفته قوه قضاییه اظهار کرد: در سیستان و بلوچستان فضای همدلی بسیار خوبی برای خدمت به مردم بین همه سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی، قضایی و امنیتی وجود دارد و امروز یک صدای واحد از استان شنیده می‌شود که این مهم باعث شتاب توسعه در این خطه شده است.
 
وی افزود: درگیری‌های طایفه‌ای، قتل‌ها و ناامنی‌های ناشی از قاچاق مواد مخدر یکی از معضلاتی است که در استان وجود دارد و سکوت علما، معتمدان و قلم به دستان باعث می‌شود قبح این موضوع از بین برود و سلاح به دست گرفتن به جای قلم به عنوان یک ارزش در جامعه نهادینه شود، فضای فرهنگی جامعه باید به سمتی برود که افراد خجالت بکشند که از مجرم دفاع کنند،
 
استاندار ادامه داد: احیا و فعالیت مجدد بیش از ۶۰ واحد تولیدی و صنعتی در سیستان و بلوچستان حرکت ویژه ای است که از همکاری مجموعه قضایی استان در این حوزه تشکر کرد.
 
بسیاری از مجرمان فریب خورده و قربانی باندهای بزرگ هستند
 
مهدی شمس آبادی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان هم در این نشست با بیان اینکه از نزدیک شاهد تلاش ستاد انتخابات استان بودم، از برگزارکنندگان انتخابات و صیانت از آرای مردم تشکر کرد.
 
وی گفت: رسیدگی به پرونده‌های قضایی در کوتاه ‌ترین زمان ممکن، صبوری در رسیدگی به پرونده ها و گشاده‌ رویی با مردم از نکاتی است که همواره به همکاران توصیه شده و مد نظر سیستم قضایی استان است.
 
این مقام قضایی ادامه داد: در چند سال گذشته اقدامات ماندگار بسیار خوبی برای تکمیل زیرساخت‌های توسعه همه جانبه استان صورت گرفته است که از این رو دستگاه قضا هم به عنوان بازو و همیار دستگاه‌های اجرایی برای خدمت هرچه بیشتر به مردم حضور دارد.
 
دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بسیاری از افراد مجرم گرفتار در چنگال عدالت، فریب خورده و قربانی باندهای بزرگ هستند که انتظار داریم با کمک علما و فرهنگیان بتوانیم فرهنگ کسب روزی حلال را نهادینه کنیم.
 
شمس آبادی ادامه داد: کاهش آسیب‌ها جزو دغدغه‌های مجموعه قضایی است و به دنبال اصلاح هستیم و مجازات را آخرین راه می دانیم.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۱۷۱


ارسال