سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ,3 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۰
مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
واردات دام و میوه با رویه پیله وری از بازارچه های مرزی/ سیستان و بلوچستان آماده نقش آفرینی در کاهش قیمت محصولات پرتقاضاست
 
مبین علی میر گفت: از محل مصوبه ۲۶ اسنفد ۹۹ هیئت دولت حدود ۱۵ هزار تن انبه با رویه پیله وری از طریق بازارچه های مرزی طی ۲۰ روز گذشته وارد کشور شده است.
مبین علی میر، مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: از محل مصوبه ۲۶ اسنفد ۹۹ هیئت دولت حدود ۱۵ هزار تن انبه با رویه پیله وری از طریق بازارچه های مرزی طی ۲۰ روز گذشته وارد کشور شده است.

وی ادامه داد: همچنین حدود ۲ هزار تن نارنگی در فروردین ماه وارد کشور شد  که نقش زیادی در کاهش قیمت این محصولات  پرتقاضا داشته است.
 
مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان عنوان کرد: همچنین در سه ماه گدشته بیش از ۲ هزار نفر دام سنگین شامل شتر، گاو و گوساله با استفاده از تعهدات ارزی پیله وران از طریق بازارچه های مرزی وارد استان شد. 
 
میر افزود: سیستان و بلوچستان آماده نقش آفرینی در بازار کشور از جمله گوشت، برنج و نهاده های دامی است و باید مرکز نشینان دیدگاه خود را نسبت به استان تغییر دهند.
 
این مقام مسئول ادامه داد: ظرفیت سیستان و بلوچستان در تجارت و تنظیم بازار کشور بسیار زیاد است و امیدواریم  از این قابلیت ویژه استان استفاده شود.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۱۷۳


ارسال