سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ,3 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۶
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار خبر داد:
وضعیت قرمز کرونایی در چابهار/ ظرفیت تخت‌های بیمارستانی برای بیماران کرونایی درحال تکمیل شدن است
 
مهدی میرادی با ابراز نگرانی از افزایش بی سابقه مبتلایان به کرونا در شهرستان چابهار گفت: از ابتدا همه گیری ویروس تاکنون، موج بی سابقه ای از موارد ابتلا و بستری را طی ماه های اخیر شاهد بودیم.
به گزارش عصرهامون، مهدی میرادی؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به اینکه شیوع بی سابقه بیماری و آمار بالای مبتلایان وضعیت دشواری را در سطح شهرستان ایجاد کرده است، بیان کرد: عادی انگاری و کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی نزد مردم مشاهده می‌شود در حالی که انتظار داریم مردم استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را با توجه به شرایط کنونی بیش از پیش رعایت کنند.
 
وی افزود: دو بخش ایزوله تنفسی ویژه بیماران کووید- 19 در بیمارستان امام علی (ع ) در نظر گرفته شده است که با روند فعلی و شیب تند صعودی موارد ابتلا در شهرستان چابهار، قطعا پاسخگوی این حجم از بیمار نخواهد بود.
 
مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار تصریح کرد: هرچه مبتلایان به ویروس کرونا افزایش یابد، موارد حاد و نیاز به بستری و همچنین  مرگ و میر ناشی از این بیماری نیز قطعا افزایش خواهد داشت.
 
وی ادامه داد: توصیه اکید ما به مردم با توجه به وضعیت کنونی رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله یک متری و همچنین عدم حضور در اماکن شلوغ و پر ازدحام است.
 
میرادی ضمن تاکید بر انجام واکسیناسیون توسط گروه های هدف دریافت واکسن گفت: واکسیناسیون افراد 70 سال به بالا به علت خطر بیشتر بیماری برای این عزیزان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
 
متخصص بیماریهای عفونی و مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار اذعان کرد: این افراد با توجه به کهولت سن اغلب دچار بیماریهای نظیر دیابت، فشار خون  و بیماریهای قلبی و یا بیماریهای حرکتی هستند که باعث تضعیف سیستم ایمنی آنها می شوند.
 
وی با اشاره به اینکه افراد 70 سال به بالا هرچه سریعتر واکسن کرونا را دریافت کنند گفت: با تزریق به موقع واکسن علاوه بر ایمن شدن آنها در مقابل بیماری از عوارض جبران ناپذیر آن نیز جلوگیری می کنند.
 
میرادی خاطرنشان کرد: کادر بهداشت و درمان در انتظار عزم همگانی برای قطع زنجیره انتقال و کاهش موارد ابتلا با همکاری مردم هستند.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۱۷۶


ارسال