سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ,3 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۳
در بازدید مدیر سرمایه گذاری و معاون اقتصادی بورس کل کشور؛
ایجاد تالار بورس تون ماهیان می تواند عامل تحول در صنعت شیلات شود/ توسعه پایدار منطقه نیازمند توجه به ظرفیت و زیرساخت ها
 
مدیر سرمایه گذاری و معاون اقتصادی بورس کل کشور در بازدید از مرکز تحقیقات شیلات آب های دور چابهار از ایجاد تالار بورس تون ماهیان خبر داد.
به گزارش عصرهامون، اشکان اژدری؛ رئیس مرکز تحقیقات شیلات آب های دور چابهار در بازدید مدیر سرمایه گذاری و معاون اقتصادی بورس کل کشور ببه خبرنگار چهاربهاران گفت: با عنایت به چشم‌انداز شیلات و صنایع غذایی در منطقه آزاد چابهار، تکمیل زنجیره ارزش صنعت شیلات و تلاش برای رسیدن به استانداردهای جهانی به‌منظور ورود به بازارهای بین‌المللی با تأکید بر راه‌اندازی تالار بورس تون‌‌ماهیان اجرایی و عملیاتی است.
 
وی افزود: كشورهاي پيشرفته جهان به تجارت دريايي و صنايع وابسته به دريا اهميت زيادي مي دهند و از اين طريق به رونق اقتصادي دست پيدا كرده اند که بندر اقیانوسی چابهار با توجه به این ظرفیت بی نظیر می تواند یکی از قطب های اصلی منطقه باشد
 
رئیس مرکز تحقیقات شیلات آبهای دور چابهار بازاريابي را مولفه مهمي براي ايجاد رونق صيادي در اين حوزه ارزيابي و تصریح كرد: بازاريابي براي محصولات توليدي شيلات يكي از محورهايي است كه در كنار تكميل صنايع فرآوري بايد به صورت ويژه به آن پرداخت شود وبدون شک یک برند منطقه ای تاثیر پذیری بالایی در جذب سرمایه دارد.

وی ضمن معرفی این مرکز به عنوان تنها مرکز تحقیقاتی تابعه موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور تصریح کرد: رسالت تحقیقات آبهای دور و اهمیت تون ماهیان، ایجاد یک فرصت برای تولید، جذب سرمایه و اشتغالزایی پایدار است تا بتواند نقش اصلی خود را در توسعه ایفا کند.
 
وی گفت: انجام اقدامات در خور این آبزی ارزشمند و سرمایه ملی می تواند آینده درخشانی برای این صنعت، رشد اقتصادی منطقه و معیشت مردم ایجاد کند و با وجود فرصت صادرات و سرمایه گذاری مطمئن شاهد تحول در جنوب شرق کشور به ویژه چابهار باشیم.
 
اژدری در خصوص میزان عرضه (متوسط صید سالانه)، تنوع گونه ای، آینده پژوهی در پایداری میزان محصول، بازار و استاندارهای موجود کنترل کیفی توضیحاتی ارائه دادند.
 
وی افزود: از سوی دفتر ریاست سازمان منطقه آزاد مبنی بر حضور مسئولینی از سازمان بورس در چابهار به میزبانی منطقه آزاد و شرکت سرمایه گذاری و توسعه تجارت صید صنعتی آن سازمان، بازدید از کارگاه آبزی پروری مرکز انجام شد.
 
رئیس مرکز تحقیقات شیلات آبهای دور چابهار ادامه داد: این مرکز در برگزاری اولین کنفرانس بین المللی تون ماهیان با رویکرد بین المللی کردن تلاش جامعه صیادی آبهای دور کشور و انتقال دانش فنی تکمیل زنجیره و ارزش افزوده در محصول به کشور را انجام داده است.
 
این اقدام مرکز تحقیقات شیلات مورد تقدیر بازدید کنندگان واقع و اعلام همکاری کردند. 
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۱۸۳


ارسال