دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۵ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۹
معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر؛
شروع پیک جدید کرونا اصناف را تعطیل کرد/ پیشگیری از خیز گسترده موج پنجم کووید 19 با رعایت حقوق شهروندی
 
علی شعبانی گفت: افزایش تدریجی موارد ابتلا و بستری بیماران کرونایی در ایرانشهر نشان دهنده اوج گیری دوباره ویروس و مواجهه با موج پنجم کروناست.
به گزارش عصرهامون علی شعبانی، معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر در گفت و گو که خبرنگار پهره بیان کرد: ستاد مقابله با کرونا و فرمانداری و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان بنابر شروع پیک پنجم کرونا و قرار گرفتن در وضعیت سیاه تعطیلی بازار و کلیه اصناف و مغازه های غیر ضروری را به مدت ده روز اعلام کردند.

وی افزود:از تاریخ ششم تیرماه لغایت شانزدهم تیر ماه به مدت ده روز همه بازار اعم از دکه ها، لته ها، بوتی و کلیه پاساژ های موبایل فروشی، لباس فروشی، کفش فروشی، موارد آرایشی و بهداشتی، خرازی ها و حتی مساجد، حسینیه ها و حوزه های علمیه رسما تعطیل هستند.

این مقام مسئول اضافه کرد: فقط مکان های ضروری مانند نانوایی ها، سوپرمارکت ها، سبزی فروشی ها، و داروخانه ها، درمانگاها بیمارستان و پایگاهای اورژانس اجازه فعالیت دارند و همه کاسبان این اصناف موظف به رعایت پروتکل های و دستورالعمل های بهداشتی هستند.

وی عنوان کرد: در این مدت تعطیلی اصناف، قطعا اصنافیان مجوز بازگشایی صنف را ندارند و در صورت مشاهده تخلف پلمپ می شوند و جریمه نیز برایشان اعمال می شود و پرونده های تشکیل شده تخلفات به اداره دادگستری جهت رسیدگی ارجاع داده می شود.

وی خاطر نشان کرد:  با این وجود اصناف خود را تابع دستورات ستاد کرونا می دانند هر چند تعطیلی صنوف باعث بروز مشکلات زیادی برای صاحبان آن ها و مردم شده است‌.

این مقام مسئول با بیان این که حتی در سخت‌ترین شرایط نیز سلامتی مردم و هموطنان اولویت اول اصناف است، عنوان کرد: از شهروندان ایرانشهری درخواست دارم تمامی پروتکل‌های بهداشتی را کاملاً رعایت کنند.

وی تصریح کرد: نیاز است که اول به مسئولین و سپس به مردم این هشدار را بدهیم که عادی انگاری را کنار بگذارند و وضعیت شهرستان ایرانشهر بسیار شکننده بوده و باید استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود تا بتوانیم این موج را بشکنیم.

شعبانی بیان کرد: از همه مردم می‌خواهیم در مواقعی که لازم به خروج از منزل نیست، در  خانه بمانند و مسافرت نروند؛ این موضوع می‌تواند در پیشگیری هر چه بیش تر زنجیره انتقال کرونا کمک کننده و موثر واقع شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۲۶۱


ارسال