چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ ,27 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۸
​مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان:
کرونا میزان اهدای خون را ۲۱۰ واحد کاهش داده است/ تامین واحدهای خونی مورد نیاز سیستان و بلوچستان از پایگاه های معین کشور
 
سهیلا خسروی گفت: نیاز خونی سیستان و بلوچستان ۳۸۰ واحد است که به دلیل شیوع بیماری کرونا و محدودیت ها مراجعه مردمی به ۱۷۰ واحد اهدا کاهش پیدا کرده است.
سهیلا خسروی، مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: نیاز خونی سیستان و بلوچستان ۳۸۰ واحد است که به دلیل شیوع بیماری کرونا و محدودیت ها مراجعه مردمی به ۱۷۰ واحد اهدا کاهش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان دارای بافت ژنتیکی خاص است و خون هم نوعی پیوند عضو محسوب می شود که بهتر است خون هر منطقه در همان منطقه تهیه شود.

این مقام مسئول اظهار کرد: امیدواریم با همت مردم و حضور آن ها در پایگاه های انتقال خون بتوانیم نیاز خونی خود به استان های دیگر را کاهش دهیم و بخش اعظمی از نیاز در سیستان و بلوچستان تامین شود.

مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان عنوان کرد: سیستان و بلوچستان یکی از استان های پرمصرف در زمینه واحدهای خونی است، زیرا بیماری های وابسته به تزریق خون و سوانح جاده ای در این استان بسیار دیده می شود.

خسروی گفت: متوسط مصرف ماهانه خون و فرآورده های خونی در سیستان و بلوچستان ۱۲ هزار و دویست و هجده مورد بوده است.
 
این مقام مسئول گفت: میزان کمبود واحدهای خونی مورد نیاز استان از پایگاه های معین در کشور از جمله سمنان، بجنورد و بیرجند دریافت می شود که تعداد آن برابر با ۱۱ هزار و دویست و سیزده واحد است. 

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۳۵۵


ارسال