چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ,20 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۲
استاندار سیستان و بلوچستان خبر داد؛
پیش بینی سه هزار و ۴۲۸ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان
 
احمدعلی موهبتی گفت: سه هزار و ۴۲۸میلیارد تومان اعتبار در سال ۱۴۰۰ برای پروژه های راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان پیش بینی شد.
به گزارش عصرهامون؛ احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان که امروز با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و مدیران دستگاه های اجرایی تحت پوشش مجموعه بزرگ راه و شهرسازی استان به میزبانی اداره کل راه و شهرسازی استان برگزار شد، گفت: با عنایت ویژه وزارت راه و شهرسازی به توسعه همه جانبه این استان در سال جاری، سه هزار و ۴۲۸میلیارد تومان اعتبار به پروژه های زیر مجموعه این وزارتخانه در استان در نظر گرفته شده است که نوید جهش مطلوبی را در این بخش می دهد.

وی افزود: اختصاص اعتبار مذکور در حالی است که سال گذشته در شورای برنامه ریزی و توسعه استان تنها سه هزار و ۱۴۵ میلیارد تومان برای کل پروژه های استان مصوب شد، اما اعتبار مصوب امسال تنها در مجموعه دستگاه های عضو وزارت راه و شهرسازی بدون در نظر گرفتن طرح توسعه سواحل مکران و همچنین بخشی از اعتبارات متمرکز دستگاه هاست.

این مقام مسئول ترانزیت و تجارت را مهمترین ظرفیت پیش بینی شده در سند آمایش سرزمین استان ذکر کرد و افزود: با عنایت وزارت راه و شهرسازی به سیستان و بلوچستان بخش قابل توجهی از پروژه های این حوزه سرعت فزاینده ای به خود گرفته است.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در سفر اواخر تیرماه وزیر راه و شهرسازی به استان و هفته دولت شاهد افتتاح افزون بر ۱۰۰ کیلومتر بزرگراه در استان خواهیم بود، افزود: با عنایت ویژه این وزارتخانه در اسفند سال گذشته ۱۳۵ کیلومتر بزرگراه در استان به بهره برداری رسید و روند توسعه بزرگراه به عنوان یکی از نیازهای مهم استان در حال توسعه قابل توجه است.

موهبتی افتتاح فرودگاه استاندارد شده سراوان، طرح های هادی و مسکن روستایی محرومان و پروژه های حاشیه نشینی را از دیگر طرح های مهم در استان عنوان کرد و افزود: ۷۰ هزار واحد مسکونی در حوزه بنیاد مسکن از سیل تا حاشیه نشینی در دست ساخت است یا احداث شده که تنها در این بخش چهار هزار میلیارد تومان اعتبارپیش بینی شده است که اقدامی بی نظیر به شمار می رود.

افزایش ۲ هزار درصدی اعتبارات راه و شهرسازی استان

عطاء اله اکبری، مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه گفت: اعتبارات این اداره کل در سال جاری نسبت به سال ۹۸ افزون بر ۲ هزار درصد افزایش داشته است که نشان از عنایت ویژه مسئولان نظام به این خطه از ایران اسلامی است.

وی تصریح کرد: همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی به استان در حوزه عملکردی این اداره کل شاهد افتتاح پل ماشکید و ۱۲ کیلومتر بزرگراه در قطعه یک محور زاهدان- خاش و همچنین کلنگ زنی باند دوم کمربندی غربی شهر زاهدان به طول ۱۴ کیلومتر با مجموع اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان خواهیم بود.

وی از اختصاص اعتبارات ویژه در سال جاری به حوزه راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: علاوه بر افتتاح و کلنگ زنی سه طرح مذکور این اداره کل در سفر تیرماه جاری وزیر راه و شهرسازی، در هفته دولت نیز ۳۰ کیلومتر بزرگراه افتتاح و وضعیت پل نهراب به عنوان یکی از مهمترین پل های استان تعیین تکلیف خواهد شد تا گام موثری در مسیر اشتغال زایی و افزایش رفاه شهروندان برداشته شود.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: با برنامه ریزی های انجام شده و عنایت مسئولان استانی و وزارت راه و شهرسازی در سه ماهه نخست امسال ۶۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه های در دست اقدام این اداره کل تامین شده است که شاهد افتتاح و کلنگ زنی آنها در سفر وزیر و هفته دولت خواهیم بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۳۸۷


ارسال