دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۲
مردم همچنان کووید ۱۹ را جدی نمی گیرند؛
رقص کرونا زیر آسمان اقامتگاه های بومگردی سیستان و بلوچستان/ مجوز متخلفان توقیف یا باطل می شود
 
در صورتی که برخی از اقامتگاه های بومگردی سیستان و بلوچستان در تعطیلی های کرونایی اقدام به برگزاری مراسم و جشن کنند با آن ها برخورد و مجوز آن ها توقیف یا باطل می شود.
به گزارش عصرهامون؛ دلتای هندی با سرعت در سیستان و بلوچستان می تازد، بر اساس آمارها در شبانه روز گذشته ۲۳ نفر از هم استانی ها جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده اند.

اوضاع به قدری بحرانی است که از روز چهارشنبه هفته گذشته، استانداری سیستان و بلوچستان اقدام به تعطیلی بانک ها، ادارات و دستگاه های قضایی و ... کرده است.

این تعطیلی مشمول مشاغل دسته یک نمی شود و باقی اصناف و مغازه ها در دسته های ۲، سه و چهار نیز برای قطع زنجیره کرونا ملزم به رعایت این دستورالعمل شدند.

اگرچه این بیماری همچنان در سیستان و بلوچستان جولان می دهد، با این وجود هنوز بسیاری از افراد آن را جدی نگرفته اند و در رعایت دستورالعمل ها اجحاف می کنند.

گزارش های مردمی از شمال استان نشان می دهد این تخلفات در برخی اقامتگاه های بومگردی انجام می شود، در طی ۲ شب از تعطیلی های کرونایی اعمال شده، در یکی از اقامتگاه های بومگردی سیستان مراسم چوب بازی و جشن تولد برگزار شده است.

این در حالی است که بر اساس اطلاعیه استانداری سیستان و بلوچستان و تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا، به جز مشاغل دسته یک باقی مشاغل و اصناف ملزم به تعطیلی هستند تا زنجیره اتبلا به این ویروس در استان قطع شود.

توقیف و ابطال مجوز در انتظار اقامتگاه های بومگردی متخلف

علیرضا جلالزایی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان در این زمینه به خبرنگار ما بیان کرد: دستورالعمل های اعلام شده از سوی ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا به همه زیرمجموعه هایی که از این اداره کل موافقت نامه اصولی و جواز در هر سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و به ویژه گردشگری دارند اعلام شده است.

وی ادامه داد: این مجموعه ها اگر غیر از این کار را انجام دهند و تخلفی صورت گیرد، نسبت به توقیف مجوز آن ها اقدام می شود، در صورتی که تعداد تخلفات زیاد باشد ممکن است با ابطال مجوز هم رو به رو شوند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: به علاوه این متخلفان در آینده از خدماتی شامل بسته های حمایتی و ... که مشمول آن ها می شود نیز محروم خواهند شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در صورتی که اقامتگاه بومگردی در سیستان در این زمینه دچار تخلف شده است، روسای ادارات ما و یگان حفاظت در منطقه حضور دارند و پیگیر این قضیه هستند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۴۶۱


ارسال