جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ ,17 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۳
یک متخصص داخلی؛
عید قربان به استقبال مرگ با کرونا نرویم/بهترین راهکار ماندن در خانه است
 
آوادان قزل گفت: بنا به توصیه پزشکان با توجه به فرارسیدن اعیاد قربان و غدیر مردم سیستان و بلوچستان باید از ترددهای غیر ضروری، دید و بازدیدها پرهیز کنند و جهت قطع زنجیره انتقال کرونا در خانه بمانند.
به گزارش عصرهامون آوادان قزل، متخصص بیماری های داخلی در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: بخش icu مختص بیماران کرونایی در بیمارستان خانم این شهرستان از نظر ظرفیت تکمیل شده و با توجه به شرایط کنونی تختی خالی وجود ندارد.

وی افزود: با توجه به پیک کرونایی که در این دو ماه اخیر داشتیم در بخش icu بیمارستان خاتم ایرانشهر واقعا تخت خالی نداریم و با افزایش روز افزون بیماران مبتلا به کرونا مجبور شدیم یک بخش جدید راه اندازی کنیم.

این متخصص بیماری های داخلی تصریح کرد: از مردم ایرانشهر خواهش می کنم با توجه به این که عید قربان هم نزدیک است از خرید هایی که نیازی نیست و از تجمعاتی که طی این ایام به طرق روال قبل اتفاق می افتد خودداری کنند و تا حد ممکن دید و بازدیدهای را کنسل کنند.

وی اضافه کرد: مردم می توانند دید و بازدیدها و صله رحم خود را به صورت تلفنی انجام داده و از رفت و آمدهای غیرضروری پرهیز کنند و استفاده مداوم از ماسک و شست و شوی دست‌ها را نیز در اولویت خود قرار دهند.

وی گفت: بی شک بزرگداشت اعیاد فرخنده اسلامی یک ضرورت انکارناپذیر و امری پسندیده است، اما به طور قطع شرایط حساس، پیچیده و خطر آفرین اوج کرونا در منطقه ایجاب می‌کند مردم علاوه بر توجه همیشگی به پروتکل‌های بهداشتی و توصیه‌های کادر درمان برای پیشگیری، کنترل، مقابله و قطع زنجیره انتقال این بیماری رفتار و نمایه بروز این بزرگداشت را متناسب با شرایط موجود تغییر دهند.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه سرعت انتقال ویروس کرونا بیشتر است و سطح وسیع‌تری از مردم را مبتلا می‌کند لذا تنها راه قطع انتقال این پاندمی در این است که مردم در خانه بمانند و فقط برای کارهای ضروری از خانه خارج شوند، حتما ماسک بزنند و از حضور در فضاهای پرازدحام اجتناب کنند و همچنین در دورهمی‌ها و مهمانی‌ها خانوادگی شرکت نکنند.

این پزشک متخصص داخلی خاطرنشان کرد: میزان آسیب کرونا بستگی به بیماری های زمینه ای دارد، اما شایع ترین آسیب های آن به سیستم تنفسی از حنجره تا ریه ها است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۴۸۲


ارسال