سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۷
رئیس اداره فنی آب های ساحلی شیلات سیستان و بلوچستان:
۴ پروژه عمرانی با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال در مجتمع شهید صنعتی گواتر اجرا شده است
 
موسی سالاری گفت: در سال ۱۴۰۰ چهار پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال در مجتمع پرورش میگوی شهید صنعتی گواتر اجرا شده است.
موسی سالاری، رئیس اداره فنی و مهندسی اداره کل آب های ساحلی شیلات سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون  بیان کرد: در سال ۱۴۰۰ چهار پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال در این مجتمع اجرا شده است.

وی ادامه داد: این پروژه ها شامل ۲ پروژه لایروبی کانال ها و زهکش های سایت شمالی، پروژه تجهیز اتاقک های ترانسفورماتور مزارع و پروژه ترمیم و بازسازی سازه هدایت سیلاب است.

این مقام مسئول افزود: در حال حاضر به طور تقریبی ۹۵درصد لایروبی کانال ها به اتمام رسیده است و باقی طی ۲ ماه آینده به اتمام خواهد رسید.

سالاری ادامه داد: بازسازی سازه هدایت سیلاب و تجهیز اتاقک های ترانسفورماتور در حال اجراست که بنابر برآوردها، تا ماه آینده به اتمام خواهد رسید.

رئیس اداره فنی و مهندسی اداره کل آب های ساحلی شیلات سیستان و بلوچستان گفت: امسال پروژه های لایروبی کانال ها و زهکش های سایت جنوبی و همچنین ترمیم و بهسازی جاده دسترسی با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال در دست اقدام قرار گرفته که به محض مشخص شدن پیمانکار، عملیات اجرایی آن طی ماه آینده آغاز خواهد شد.

سالاری بیان کرد: امید است زیرساخت های لازم شامل لایروبی کانال های آبرسان و زهکش، ترمیم و بازسازی سازه های هدایت سیلاب، تجهیز اتاقک های ترانسفورماتور و ترمیم و بهسازی جاده دسترسی تا پایان سال و قبل از اغاز فصل کشت جدید مزارع به اتمام برسد.

وی گفت: مجتمع پرورش میگوی شهید صنعتی گواتر در زمینی بالغ بر چهار هزار هکتار در ۱۲۰ کیلومتری شرق چابهار احداث شده  است.

سالاری عنوان کرد: این مجتمع در ۲ سایت شمالی و جنوبی به بهره برداری رسیده  است که در سایت شمالی و در سه فاز ۱۰۸ مزرعه و در سایت جنوبی هم ۶ مزرعه مشغول فعالیت است که این مجتمع به طور کامل به وسیله بخش خصوصی در حال بهره برداری است و هم اکنون حدود ۶۰درصد از مزارع فعال هستند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۵۴۳


ارسال