پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۴
سپاه میدان دار رفع محرومیت در جنوب شرق؛
بسیج امکانات و تخصص برای مهار کرونا در سیستان و بلوچستان/ 200 کادر درمانی از نیروی زمینی به کمک پزشکان شتافتند
 
ظرفیت و پتانسیل های موجود در نیروی زمینی سپاه برای مهار کرونا در سیستان وبلوچستان وارد میدان عمل شدند تا مرهمی بر درد مردم و کادر درمان باشند.
به گزارش عصرهامون، بیش از یک هفته است که موج جدید کرونا استان‌های مختلف کشور را در برگرفته و در این میان سیستان و بلوچستان وضعیتی فوق بحرانی دارد.

موجی که با شیوع ویروس از نوع دلتا مشکلات زیادی به بار آورده و چند روزی است همه جا را به تعطیلی کشانده و فعالیت ادارات و نهادها را نیز با یک سوم نیرو مواجه کرده است.

سپاه، بسیج و ارتش همه با هم و در کنار یکدیگر با بهره گیری از تمامی امکانات و ظرفیت های خود در میدان حاضر شدند تا مرهمی بر دردهای مردم و بالی برای کمک به کادر درمان باشند.

استقرار بیمارستان های سیار و راه اندازی مراکز تجمیعی واکسیناسیون در گام اول از جمله اقدامات مهمی است که به همت سبزپوشان نظام مایه دلگرمی مردم شد.

بکارگیری خدمات درمانی سپاه برای کمک به کادر درمان و کاهش آلام مردم

 قاسم حسن زاده، روابط عمومی و تبلیغات قرار گاه قدس نیروی زمینی سپاه در گفت وگو با خبرنگار ما بیان کرد: در پی شیوع ویروس منحوس کرونا و وضعیت بحرانی بیماری در سیستان و بلوچستان، خدمات درمانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان به کمک کادر درمان و کاهش آلام مردم بکارگیری شد.

وی افرود: در این زمینه با توجه به تدابیر فرمانده نیروی زمینی سپاه سه سامانه بیمارستان تخصصی صحرایی مجهز برای کمک به بخش درمان استان بنا به درخواست دانشگاه علوم پزشکی آماده بکارگیری شدند.

این مقام مسئول تاکید کرد: همچنین تعداد هفت سامانه بیمارستان صحرایی دیگر نیز آماده می‌باشند که بنابه درخواست و در صورت نیاز وارد کار عملیات درمانی می شوند.

به گفته وی، ۲۰۰ نفر کادر درمانی از نیروی زمینی سپاه پاسداران نیز برای کمک به امر پزشکی سیستان و بلوچستان شامگاه گذشته وارد زاهدان شدند.

طرح شهید سلیمانی نماد بارز همراهی نیروهای سپاه با کادر سلامت

فاطمه کمیلی، جانشین بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان استان در گفت وگو با خبرنگار ما بیان کرد: مراکز تجمیعی واکسیناسیون به همت سپاه در اقصی نقاط استان برای کمک به کادر درمان و تسریع در امر واکسیناسیون فعال شده است.

به گفته وی، هم اکنون سه مرکز در زاهدان راه اندازی به همت بسیج جامعه پزشکی به شهروندان خدمت ارائه می کند.

این مقام مسئول افزود: پایگاه سردار شهید لطیفی در خیابان بعثت حوزه ثارالله، سالن سردار شهید بخته ای در خیابان امداد و پایگاه شهیده ترکان در خیابان امیر کبیر و ثارالله از جمله مراکز تجمیعی واکسیناسیون در استان بوده که مدیریت آنها توسط بسیج جامعه پزشکی است.

گفتنی است در کنار رزمایش کمک های مومنانه سبزپوشان؛ طرح شهید حاج قاسم سلیمانی نماد بارز همراهی نیروهای سپاه و بسیج با کادر سلامت است که از پاییز سال گذشته شروع شد و تاکنون با قوت ادامه دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۵۹۲


ارسال